Anastazja Szoszyna zawieszona przez ITF

Anastazja Szoszyna, 23-letnia tenisistka została zawieszona przez Międzynarodową Federację Tenisową (ITF) za stosowanie niedozwolonych środków.

Urodzona na Ukrainie, a mająca od czerwca polskie obywatelstwo Szoszyna została poddana badaniu 26 października podczas turnieju w Stambule. Badania wykazały, że w moczu zawodniczki znajduje się stanozolol. To steryd anaboliczny, który powoduje przyrost masy mięśniowej i siły.

Komunikat ITF brzmi następująco: „Próbka została wysłana do laboratorium WADA w Montrealu w celu przeprowadzenia analizy. Stwierdzono, że zawiera metabolity stanozololu. Stanazolol jest substancją zabronioną, wymienioną na liście WADA”.

Sklasyfikowana na 445. tenisistka na świecie ma prawo do odwołania, ale na razie z niego nie skorzystała. Jeśli jej wina zostanie udowodniona, grozi jej dyskwalifikacja.

Fot. Materiały prasowe

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Podobne wiadomości

Badosa i Norrie triumfują w Indian Wells

Jeden z najważniejszych turniejów w tenisowym kalendarzu, 2021 BNP Paribas Open w Indian Wells, przeszedł do historii. W grze pojedynczej kobiet zwyciężyła Hiszpanka Paula Badosa

Trzy deblowe tytuły polskich tenisistów

Mijający tydzień przyniósł trzy triumfy polskich tenisistów w międzynarodowym Tourze – wszystkie w grze podwójnej (z zagranicznymi partnerami). Zwycięstwa te odnieśli Katarzyna Kawa, Daniel Michalski