Akademickie Mistrzostwa Polski

Na kortach AZS-u w Poznaniu odbył się półfinał akademickich mistrzostw Polski. Faza finałowa będzie rozgrywana na początku czerwca w Łodzi.

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. W pierwszej grupie bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki z Uniwersytetu Ekonomicznego z Poznania. Za nimi uplasowały się dziewczyny z AWF-u Poznań.

W grupie B ze zwycięstwa cieszyły się szczecinianki, a drugie miejsce zajęły zawodniczki z WSPiA w Poznaniu. Faza grupowa odbyła się w pierwsze dwa dni. W ostatnim zostały rozegrane finały w formule „na krzyż”. Oto kolejność drużyn kobiecych: 1. UE Poznań, 2. ZUT Szczecin, 3. AWF Poznań, 4. WSPiA Poznań.

W kategorii mężczyzn w grupie A z pierwszego miejsca wyszła drużyna Uniwersytetu Szczecińskiego, na drugiej pozycji UAM Poznań. W grupie B najlepsi okazali się reprezentanci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, a za nimi uplasowali się WSPiA w Poznaniu. Oto kolejność drużyn mężczyzn: 1. WSPiA Poznań, 2. UE Poznań, 3. Uniwersytet Szczeciński, 4. UAM Poznań.

Rozgrywki w Łodzi odbędą się od 5 do 8 czerwca.

 

 

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Podobne wiadomości

Badosa i Norrie triumfują w Indian Wells

Jeden z najważniejszych turniejów w tenisowym kalendarzu, 2021 BNP Paribas Open w Indian Wells, przeszedł do historii. W grze pojedynczej kobiet zwyciężyła Hiszpanka Paula Badosa

Trzy deblowe tytuły polskich tenisistów

Mijający tydzień przyniósł trzy triumfy polskich tenisistów w międzynarodowym Tourze – wszystkie w grze podwójnej (z zagranicznymi partnerami). Zwycięstwa te odnieśli Katarzyna Kawa, Daniel Michalski