Złoto dla AZS, srebro dla Grunwaldu

Na kortach Parku Tenisowego Olimpia zakończone zostały Drużynowe Mistrzostwa Polskie Seniorów. Dwa pierwsze miejsca przypadły reprezentantom poznańskich klubów.

W dramatycznym finale zespół AZS Poznań okazał się minimalnie lepszy od tenisistów z WKS Grunwald Poznań. Na tarczy z Poznania wyjadą zawodnicy KS Górnik Bytom (z Grzegorzem Panfilem i Mateuszem Kowalczykiem w składzie), którzy musieli się zadowolić brązowymi medalami.
W finale Drużynowych Mistrzostw Polski Seniorów w Tenisie zmierzyły się niespodziewanie  dwie poznańskie drużyny. Początkowo wydało się, że złoty medal zdobędą rozstawieni z nr 2 zawodnicy WKS Grunwald, którzy po dwóch pierwszych meczach singlowych prowadzili 2:0. Jednak waleczna postawa młodych tenisistów AZS-u sprawiła, że losy spotkania ważyły się do ostatniej piłki. Punktem zwrotnym finałowej rywalizacji był mecz, w którym Maciej Smoła (AZS) pokonał w trzysetowym boju swojego dobrego kolegę Michała Nisponia (WKS Grunwald). Po zwycięstwie uradowany Smoła powiedział – w sporcie fantastyczne jest to, że wszystko może się odwrócić. I choć mój  pierwszy set w dzisiejszym pojedynku singlowym nie należał do najlepszych (2:6), to ostatecznie udało mi się pokonać rywala.
O kolorach medali zadecydowały pojedynki deblowe, które miały dramatyczny przebieg do samego końca i obydwa rozstrzygnęły się dopiero w supertiebrekach. Duet Karol Drzewiecki i Andrzej Kapaś (WKS Grunwald) polegli w meczu z nastoletnimi Piotrem Matuszewskim i Przemysławem Michockim (AZS), mimo że w drugim secie mieli dwie piłki meczowe. Jednak porażki w drugiej partii 6:7 nie załamała zawodników Grunwaldu, którzy walczyli do ostatniej piłki. Przegrywając w super tie breaku 4:9 doprowadzili do remisu, aby ostatecznie ulec tenisistom z AZS-u przy wyniku 9:11.
Dodajmy, że dzień wcześniej drużyna AZS Poznań sprawiła ogromną niespodziankę w półfinale imprezy, kiedy to pokonała murowanych pretendentów do złotego medalu. Nazwiska takich graczy jak Panfil i Kowalczyk miały był gwarancją sukcesu dla zespołu KS Górnik Bytom. Tak się jednak nie stało i tenisiści ze Śląska ulegli mniej doświadczonej drużynie z Poznania. Ostatecznie zakończyli rywalizację na trzecim miejscu, pokonując w meczu o brąz drużynę KS Start Wisła Toruń. Miejsce piąte przypadło zawodnikom BKT Advantage Bielsko Biała, a na szóstej lokacie zmagania zakończył zespół gospodarzy – Park Tenisowy Olimpia.
Prezes Polskiego Związku Tenisowego i jednocześnie prezes sekcji tenisowej AZS  Jacek Muzolf na zakończeniu turnieju przyznał, że był to heroiczny bój i jeden z najbardziej zaciętych finałów jakie pamięta. Podziękował również organizatorom turnieju tj. Parkowi Tenisowemu Olimpia oraz sędziemu Jakubowi Góreckiemu za sprawny przebieg zawodów.
Wyniki finału Drużynowych Mistrzostw Polski Seniorów:
Kapaś (WKS Grunwald) – Andrzejczuk (AZS) 6:0, 6:0; Drzewiecki (WKS Grunwald) – Michocki (AZS) 4:6, 7:5, 6:0; Smoła (AZS) – Nispoń (WKS Grunwald) 2:6, 7:5, 6:4; Gąsiorek (WKS Grunwald) – Walków 6:4, 6:4; Dończyk (WKS Grunwald) – Matuszewski (AZS) 1:6, 1:6; Drzewiecki/ Kapaś (WKS Grunwald) – Michocki/Matuszewski (AZS) 7:5, 6:7, 9:11; Nispoń/ Gąsiork (WKS Grunwald) – Smoła/ Walków (AZS) 6:7, 6:4, 7:10.
DMP medaliści I miejsce -1000
 
 
 
 
 
DMP WKS Grunwald-1000

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Podobne wiadomości