WTA 125 Polish Open. Zagrają dwie tenisistki z TOP100 rankingu

Dwie tenisistki z pierwszej setki rankingu otwierają listę zgłoszeń do turnieju WTA 125 Polish Open, który w dniach 7-13 sierpnia odbędzie się na twardych kortach centrum szkoleniowego PZT w Kozerkach.

Najwyżej notowana z nich jest Ukrainka Kateryna Baindl, zajmująca 77. miejsce na świecie, a w czołowej setce sklasyfikowana jest jeszcze Niemka Anna-Lena Friedsam – 89.

Obsada Polish Open 2023 jest bardzo mocna, bowiem chęć udziału wyraziło również aż pięć zawodniczek zajmujących miejsca tuż za pierwszą setką rankingu WTA: Serbka Olga Danilović (105.), Niemka Jule Niemeier (106.), Czeszka Tereza Martincova (107.), Włoszka Lucrezia Stefanini (108.) i Belgijka Janina Wickmayer (109.).

Jeśli Wickmayer, która niedawno wróciła na korty po urlopie macierzyńskim, może w poniedziałek wejść do TOP100 najlepszych tenisistek świata. Musi w tym tygodniu osiągnąć co najmniej półfinał w turnieju WTA 250 w Warszawie.

Eliminacje do tegorocznego Polish Open rozpoczną się w niedzielę 6 sierpnia i będą rozlosowane na 16 zawodniczek, a organizator dysponuje dwoma „dzikimi kartami”. Natomiast do turnieju głównego może przyznać cztery takie przepustki w singlu i jedną w deblu.

W grze podwójnej, na podstawie miejsc w rankingu, pewne występu w Kozerkach są trzy Polki: Katarzyna Kawa, Maja Chwalińska (obie PZT Team/BKT Advantage Bielsko-Biała) i Katarzyna Piter (CKT Grodzisk Mazowiecki). Każda z nich zagra w parze z zagraniczną partnerką.

Tomasz Dobiecki

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej

Caroline Wozniacki jedyny - jak na razie - tytuł wielkoszlemowy zdobyła podczas Australian Open 2018. Fot. Australin Open

„Dzikie karty” do Australian Open 2024

W dniach 14-28 stycznia w Melbourne rozgrywany będzie pierwszy w sezonie 2024 turniej wielkoszlemowy. Organizatorzy Australian Open 2024 przyznali już pierwsze „dzikie karty”. Jedną otrzymała