Wimbledoński turniej legend. Agnieszka Radwańska i Jelena Janković zaczęły od zwycięstwa

Agnieszka Radwańska wciąż utrzymuje dobrą formę tenisową grając m. in. w rozgrywkach LOTTO SuperLIGi w barwach WTK Mera Warszawa. Fot. Piotr Kucza/LOTTO SuperLIGA

W Wimbledonie rozpoczął się turniej legend. Zmagania byłych gwiazd światowego tenisa odbywają się w trzech kategoriach: grze podwójnej mężczyzn, grze podwójnej kobiet oraz w mikście. W każdym udział bierze osiem par. Po raz pierwszy w turnieju legend uczestniczy Agnieszka Radwańska, była wiceliderka rankingu WTA, finalistka Wimbledonu 2012, której partnerką jest Serbka Jelena Janković. Na początek duet Radwańska/Janković pokonał włoską parę Flavia Pennetta/Francesca Schiavone 6:4, 6:3.

Dodajmy, ze turniej legend, choć ma charakter towarzyski i jest rozgrywany w bardzo luźnej atmosferze, cieszy się dużym zainteresowaniem publiczności.

W secie otwarcia pierwsze break zdobyły Radwańska i Janković, wygrywając gema trzeciego, gdy serwowała Flavia Pennetta, ale rywalki natychmiast odpowiedziały re-breakiem przy podaniu Jeleny Janković. Kluczowy dla losów partii był break zdobyty przez duet polsko-serbski na 5:4, gdyż tej przewagi Agnieszka Radwańska i Jelena Janković już nie roztrwoniły. W gemie 10. serwis utrzymała Agnieszka Radwańska, a set „zamknął” wygrywający  bekhend po krosie zagrany przez „Isię”.

Druga odsłona meczu zaczęła się od trzech przełamań z rzędu, z których dwa zapisały na swoim koncie Agnieszka Radwańska i Jelena Janković, które objęły prowadzenie 2:1. Od tego momentu Polka i Serbka kontrolowały wydarzenia na korcie, a w dziewiątym gemie raz jeszcze zdobyły break pieczętując zasłużone zwycięstwo 6:4, 6:3. Mecz zakończył wygrywający wolej Agnieszki Radwańskiej przy pierwszej piłce meczowej przy serwisie Pennetty.

Spotkanie mogło się podobać, zwłaszcza efektowne wymiany przy siatce i akcje wolejowe.

W drugim wtorkowym meczu grupy B, w której znalazł się duet polsko-serbski, Słowaczka Daniela Hantuchova i Brytyjka Laura Robson pokonały australijską parę Casey Dellacqua i Alicia Molik 6:3, 7:5.

Pokaźne nagrody finansowe

W turnieju legend w grze mieszanej występują m. in. Conchita Martinez i Mansour Bahrami.

Przypomnijmy, że w rywalizacji uczestniczy po osiem dobranych drogą losowania par deblowych kobiet, mężczyzn i mikstów. W grupach gra się systemem “każdy z każdym”, a do finału awansują zwycięzcy grup. Na  triumfatorów czeka nagroda pieniężna w wysokości 31 tysięcy funtów na parę. Finaliści otrzymają 25 tys. funtów, a za sam udział każda para otrzyma 21 tys. funtów do podziału.

Krzysztof Maciejewski

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Weronika Falkowska to tegoroczna podwójna mistrzyni Polski. Fot. Polski Związek Tenisowy

Weronika Falkowska. Lis na korcie

Lubię gotować. Specjalność zakładu? Makaron ryżowy z krewetkami, cukinia i suszonymi pomidorami – mówi Weronika Falkowska w rozmowie z Józefem Heroldem. Pierwszy telefon po wygranym