Wimbledon 2022. Znamy skład pierwszego półfinału kobiet

Tunezyjka Ons Jabeur awansowała do półfinału Wimbledonu 2022.

Tatjana Maria – Ons Jabeur to wyłoniona para półfinałowa gry pojedynczej kobiet wielkoszlemowego turnieju Wimbledon 2022. Tatjana Maria, 34-letnia tenisistka niemiecka, w ćwierćfinale wyeliminowała swoja rodaczkę Jule Niemeier. Natomiast wiceliderka rankingu WTA Tunezyjka Ons Jabeur uporała się z jedną z rewelacji imprezy Czeską Marie Bouzkovą.

W niemieckim ćwierćfinale mieliśmy mnóstwo emocji. Po 2 godzinach i 20 minutach w półfinale zameldowała się 32-letnia Tatjana Maria wygrywając z Jule Niemeier 4:6, 6:2, 6:4.

Początek spotkania wskazywał na młodszą Niemeier, która zdobyła break już w gemie otwarcia, a ponieważ więcej przełamań nie było, do końca utrzymała przewagę wygrywając pierwszą partię 6:4. Mogła nawet wygrać wcześniej, lecz nie wykorzystała break-pointa w gemie trzecim.

W miarę upływu czasu coraz częściej do głosu dochodziła o 12 lat starsza Tatjana Maria. Matka dwóch córek w secie drugim wygrała 6:2, a w decydującej odsłonie meczu, choć przegrywała ze stratą przełamania, z nawiązką odrobiła straty, zwyciężając po minutach. Niemeier miał czego żałować, gdyż w 11. gemie nie zdołała wykorzystać break pointa, by w gemie 12 nie utrzymać podania, co oznaczało odpadnięcie z turnieju.

W spotkani Bouzkova – Jabeur po secie otwarcia zanosiło się na kolejną niespodziankę ze strony Czeszki, która dwukrotnie zdobyła break wygrywając 6:3. Jednak w dwóch następnych partiach dominowała już Tunezyjka, która oddała rywalce już tylko dwa gemy, po jednym w secie II i III i po zwycięstwie 3:6, 6:1, 6:1 to ona zameldowała się w półfinale 135. edycji Wimbledonu.

Co za akcja w meczu Jabeur – Bouzkova!

Wimbledon 2022 – ćwierćfinały gry pojedynczej kobiet

Ajla Tomljanović (Australia) – Elena Rybakina (Kazachstan) środa 6.07

Simona Halep (Rumunia) – Amanda Anisimova (USA) środa 6.07

Ons Jabeur (Tunezja) – Marie Bouzkova (Czechy) 3:6, 6:1, 6:1

Tatjana Maria (Niemcy) – Jule Niemeier (NIemcy) 4:6, 6:2, 6:4

pary pófinałowe

Ajla Tomljanović (Australia)/Elena Rybakina (Kazachstan) – Simona Halep (Rumunia)/Amanda Anisimova (USA)

Ons Jabeur (Tunezja) – Tatjana Maria (Niemcy)

Krzysztof Maciejewski

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej