Wielkopolska Klubowa Liga Tenisowa WZT

Wielkopolska Klubowa Liga Tenisowa  to nowa inicjatywa Wielkopolskiego Związku Tenisowego. Rozgrywki mają się rozpocząć latem.


– Chcemy zaprosić kluby i ośrodki tenisowe z naszego regionu do rozgrywek drużynowych o tytuł mistrza Wielkopolski. Nasz projekt nazwaliśmy Wielkopolską Klubową Ligą Tenisową – mówi Jacek Gąsiorek, jeden z pomysłodawców i koordynator ligi.  I dodaje, że tej inicjatywie przyświeca prosty cel – jak najszersza promocja tenisa w województwie, a także stworzenie możliwości wzbogacenia oferty klubów i ośrodków tenisowych dla zawodników poprzez rozgrywki zespołowe.
W rozgrywkach będą na razie stworzone dwie kategorie: open i powyżej 35. roku życia. Mogą w nich wziąć udział zarówno już istniejące kluby, jak i zespoły, które same się zorganizują i nie mają formalnej przynależności klubowej. Organizatorzy zapraszają zarówno mężczyzn jak i kobiety. Jedynym warunkiem jest to, że przez ostatnie pięć lat nie byli oni sklasyfikowani na listach Polskiego Związku Tenisowego.
– Naszym ideałem jest oczywiście system, który funkcjonuje w Niemczech. My chcemy zrobić mały krok, by rozwinąć „drużynówki”. To będzie doskonała okazja, żeby poznać nowe osoby i nowe obiekty tenisowe – podkreśla Jacek Gąsiorek.

 

 

 

 

 

ROZGRYWKI DRUZYNOWE WZT 2017 REGULAMIN I ZAŁACZNIKI

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Podobne wiadomości