Nowości

Tenis na wózkach na kortach Warty Poznań

przez

dnia

Tadeusz Kruszelnicki został zwycięzcą międzynarodowego turnieju tenisa na wózkach  Warta Poznań Open 2016.

W historycznym, pierwszym finale na kortach przy ul. Droga Dębińska, po ponad dwugodzinnym stojącym na wysokim poziomie meczu T. Kruszelnicki pokonał Piotra Jaroszewskiego 6:3, 7:6 (7-3).

W grze podwójnej najlepszą parą okazali się Albin Batycki/Piotr Jaroszewski, a w turnieju pocieszenia triumfował Szymon Nowicki. Wśród uczestników byli także reprezentanci gospodarzy – Warty Poznań: Lech Jabłoński, Marek Nitschke i Krzysztof Kowalewski. Najlepiej ze startującej trójki tenisistów zaprezentował się Marek Nitschke, który dotarł do ćwierćfinału. W pierwszym spotkaniu pokonał Kamila Bukryma 6:2, 6:2, a w walce o półfinał nie sprostał T. Kruszelnickimu przegrywając 0:6, 0:6. W grze podwójnej najlepiej z poznańskich debli zaprezentowała się para Lech Jabłoński i Marek Nitschke, która przegrała w ćwierćfinale z Adamem Kinowskim i Ryszardem Szczygłem 4:6, 1:6.

– Sekcja Tenisowa KS Warta Poznań jest organizatorem turniejów dla tenisistów poruszających się na wózkach inwalidzkich od 2014 roku. Na początku odbywały się tylko ogólnopolskie zawody, a otrzymując w tym roku akceptację od międzynarodowej organizacji ITF możemy przygotowywać imprezy w międzynarodowej obsadzie – mówi Jacek Gąsiorek, dyrektor turnieju i zarazem szef sekcji tenisowej Warty Poznań. I dodaje, że tegoroczny turniej zalicza się do serii Uniqlo Wheelchair Tennis Tour, dzięki czemu zawodnicy startujący w nim mogli zdobyć punkty do światowego rankingu tenisa na wózkach.

thumbnail_od lewe T.Kruszelnicki ,sedzia spotkania Bartek Dobroś i P.Jaroszewski

 

 

 

 

 

thumbnail_Turniej Pocieszenia z lewej .KrzysztofKowalewski(2) i Szymon Nowicki(1)-1000

 

 

 

 

 

thumbnail_Marek Nitschke-1000

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *