Tenis 10 nie tylko dla 10-latków

W 2011 roku wystartował jako “Tosmak Cup” i gromadził w jeden weekend ponad setkę małych tenisistów. Park Tenisowy Olimpia szósty rok z rzędu stworzy szansę dziecięcej rywalizacji w ramach programu Tenis 10, ale także rozszerzy jego formułę o nową kategorię. Playme Cup by Prince rusza 20 lutego i zapewni uczestnikom szereg niespodzianek.

Sukcesy polskiego tenisa na arenie światowej sprawiają, że rodzice coraz chętniej posyłają swoje pociechy do szkółek tenisowych i to od najmłodszych lat. Dzięki temu, już 5-latki potrafią zagrać poprawny technicznie forhend i rywalizują w turniejowej grze na punkty. Oczywiście ważna jest przy tym zabawa i przyjazna atmosfera turnieju o co od lat dba sprawdzony zespół trenerski Parku Tenisowego Olimpia. Warto zaznaczyć, że Klub od czterech lat znajduje się w czołowej piątce ogólnopolskiego rankingu Polskiego Związku Tenisowego “Klub Roku Tenis 10”.
– Od początku istnienia naszego klubu największą wagę przywiązujemy do treningu dzieci. To z myślą o nich sześć lat temu wybudowaliśmy mini-korty, na których prowadzimy całoroczne szkolenie, w którym uczestniczy ponad 200 kilkulatków. Dzięki temu nasi podopieczni są dobrze przygotowani do rywalizacji w turniejach Tenis 10, których jest obecnie organizowanych coraz więcej – mówi Ewelina Sterczewska, manager Parku Tenisowego Olimpia.
“Playme Cup by Prince” to całoroczny cykl dziewięciu turniejów dziecięcych rozgrywanych w dwa weekendy każdego miesiąca z wyłączeniem okresu wakacyjnego. Nowością tegorocznej edycji jest utworzenie dodatkowej kategorii rozgrywek dla 11-12- latków.  Tzw. “poziom żółty” jest zgodny z programem tenisa dziecięcego opracowanym przez światową organizacje ITF, lecz do tej pory nie był stosowany w naszym kraju.
– Cieszymy się, że jako pierwsi w Polsce będziemy mieli okazję zorganizować turniej w kategorii żółtej. Mamy nadzieję, że ten klubowy poziom rywalizacji, który wyklucza udział 50 najlepszych zawodników sklasyfikowanych na listach PZT do lat 12, zachęci do gry turniejowej uczestników kategorii zielonej z ubiegłych lat – wyjaśnia Urszula Kafarska, dyrektor turnieju Playme Cup by Prince 2016.
Inauguracja tegorocznej edycji turniejów rozpocznie się 20 lutego od debiutującej kategorii żółtej. Z kolei 21 lutego do rywalizacji przystąpią dzieci z rocznika 2007, czyli z kategorii pomarańczowej.  W ostatnią sobotę lutego zaplanowano rozgrywki 10-latków (kategoria zielona), a w niedzielę na mini-kortach powalczą najmłodsze dzieci tj. z kategorii niebieskiej (5-6 lat) i czerwonej (7-8 lat). Całoroczny terminarz  turniejów jest dostępny na stronie www.parktenisowy.pl w zakładce KALENDARZ PLAYME CUP.
Zgłoszenia na turniej przyjmowane są pod adresem  biuro@parktenisowy.pl do godz. 19 w czwartek poprzedzający daną kategorię rozgrywek.
Oczywistą atrakcją turniejów dziecięcych są nagrody. W tym roku, oprócz zabawek od firmy Brimarex, właściciela marki Playme, czołowi zawodnicy w danej kategorii otrzymają również akcesoria tenisowe ufundowane przez firmę Prince. Nowością będzie losowanie nagród-niespodzianek spośród wszystkich uczestników turnieju danej kategorii. Z kolei zwycięzcom całego cyklu Park Tenisowy Olimpia sfinansuje udział w półkoloniach tenisowych. Nie zabraknie oczywiście dyplomów, medali i pucharów, na które spragnieni sukcesów mali tenisiści najbardziej czekają.
Cyklowi imprez Playme Cup by Prince patronuje magazyn Wielkopolski Tenis&Squash.
Playme Cup by Prince 2016 banner
 

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Podobne wiadomości