Puchar Davisa. Przegrywamy z Japonią 0:2

Kapitan polskiej reprezentacji Mariusz Fyrstenberg, Kacper Żuk i Daniel Michalski. Fot. Jakub Stefaniak

Po pierwszym dniu Davis Cup w japońskim mieście Miki polscy tenisiści przegrywają z reprezentacją Kraju Kwitnącej Wiśni 0:2. W sobotę wczesnym rankiem polskiego czasu swoje mecze przegrali: Daniel Michalski (273. ATP) z liderem gospodarzy Yoshihito Nishioka (33. ATP) i Kacper Żuk (255. ATP ) z Taro Danielem (108. ATP).

Daniel Michalski (PZT Team/WKT Mera Warszawa) rozpoczął dobrze. Pierwszy set był bardzo wyrównany i trwał ponad 50 minut, w a nim nieznacznie lepszy okazał się Japończyk 6:3, dzięki przewadze jednego breaka. Natomiast w drugiej partii Polak stracił swoje podanie w trzecim gemie (na 1:2), a następnie w siódmym i na tablicy pojawił się wynik 2:5. Chwilę później Nishioka wykorzystał drugiego meczbola i zapewnił swojej drużynie prowadzenie w dwudniowym spotkaniu 1:0.

Yoshihito Nishioka (33. ATP) i Daniel Michalski (273. ATP). Fot. Jakub Stefaniak

Do drugiego singlowego meczu w sobotę kapitan Mariusz Fyrstenberg nominował Kacpra Żuka. W barwach Japonii wyszedł do gry Taro Daniel. Japończyk, dzięki przełamaniu podania Kacpra w drugim gemie, szybko objął prowadzenie 3:0. Tę przewagę utrzymał do końca i rozstrzygnął losy seta wynikiem 6:3. Już na otwarcie drugiej partii Polak znowu stracił serwis i tej straty nie udało mu się potem odrobić, i przegrał ją 4:6.

Taro Daniel (108. ATP) i Kacper Żuk (255. ATP). Fot. Jakub Stefaniak

Rywalizacja w mieście Miki zostanie wznowiona w niedzielę o godz. 11.00 (3 w nocy czasu polskiego), a wówczas dojdzie do pojedynku debli. Po stronie polskiej zobaczymy w nim byłego lidera rankingu ATP i dwukrotnego triumfatora imprez Wielkiego Szlema (Australian Open 2014 i Wimbledon 2017) Łukasza Kubota w parze z Janem Zielińskim (obaj Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki), który tydzień temu wystąpił w swoim pierwszym wielkoszlemowym finale w Australian Open 2023.

Ich przeciwnikami powinni być Ben McLachlan i Yosuke Watanuki. Potem dojdzie do pojedynku liderów obydwu zespołów – Żuka z Nishioką, a w ewentualnym piątym meczu Michalski zagra z Danielem.

Zwycięzca dwudniowej rywalizacji w Miki awansuje do Grupy Światowej I i we wrześniu zagra o miejsce w przyszłorocznych kwalifikacjach do finałowego turnieju o Puchar Davisa. 

Japonia – Polska 2:0
sobota – gra pojedyncza
Yoshihito Nishioka – Daniel Michalski 6:3, 6:2    
Taro Daniel – Kacper Żuk 6:3, 6:4

niedziela (początek o godz. 3.00 czasu polskiego)
gra podwójna
Ben McLachlan, Yosuke Watanuki – Łukasz Kubot, Jan Zieliński

gra pojedyncza
Yoshihito Nishioka – Kacper Żuk
Taro Daniel – Daniel Michalski

Tomasz Dobiecki

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej

Caroline Wozniacki jedyny - jak na razie - tytuł wielkoszlemowy zdobyła podczas Australian Open 2018. Fot. Australin Open

„Dzikie karty” do Australian Open 2024

W dniach 14-28 stycznia w Melbourne rozgrywany będzie pierwszy w sezonie 2024 turniej wielkoszlemowy. Organizatorzy Australian Open 2024 przyznali już pierwsze „dzikie karty”. Jedną otrzymała