Nowości

Młodzi w Europie

przez

dnia

Piotr Matuszewski, Wiktoria Rutkowska, Dawid Taczała (wszyscy AZS Poznań) – to nazwiska młodych tenisistów, o których coraz głośniej nie tylko w Polsce.

W zawodach dla juniorów ITF Copernicus Bowl, który rozgrywany był w Warszawie Matuszewski zajął drugie miejsce w singlu. Z kolei Wiktoria Rutkowska w parze z Anną Hertel (Legia Warszawa) zwyciężyły w grze deblowej.

Piotr Matuszewski w drugiej rundzie turnieju w Warszawie znalazł się w bardzo trudnej sytuacji, przegrywając pierwszego seta z Adrianem Kowalskim do jednego. Pozbierał się jednak i odwrócił losy meczu. Ćwierćfinał i półfinał wygrał pewnie, oddając rywalom po sześć gemów. W decydującym starciu w kluczowych momentach musiał uznać wyższość Louisa Wesselsa. Rozstawiony z dwójką Niemiec wygrał 7:5, 7:6 (3).

16-letni tenisista rodem z Kalisza doskonale zaprezentował się również w turnieju ITF Grade 5 Venden Cup (Łotwa), gdzie dotarł do finału gry pojedynczej (oddal spotkanie walkowerem) i zwyciężył w debla. W Budapeczcie (ITF Grade 2 – Talentum Cup) przebijał się przez kwalifikacje, zatrzymany został dopiero w półfinale.

Z kolei w finale 47. edycji turnieju tenisowego kadetów (do lat 16) Bohdan Tomaszewski Cup Wiktoria Rutkowska dotarła do finału gry pojedynczej, w którym przegrała z Węgierką Csenge Furak 2:6, 4:6. 14-letnia poznanianka była rozstawiona z numerem siódmym,. Polka ze względu na swój wiek będzie miała okazję do ponownego startu w Bohdan Tomaszewski Cup, bowiem rywalizowała z dużo starszymi od siebie. Już teraz imponowała szybkością i zwinnością, które robią duże wrażenie przy jej 180 centymetrach wzrostu. Jednak w ostatnim meczu turnieju zabrakło trochę precyzji.

– Jest złość, niedosyt, bo było blisko zwycięstwa, ale zagrałam chyba najsłabszy mecz w całym turnieju. Bywa, szkoda – powiedziała po finałowym pojedynku Rutkowska, dla której wzorem jest Maria Szarapowa.

Natomiast Dawid Taczała wygrał turniej Tennis Europe do lat 12: BMW Cup, który został rozegrany w niemieckim Regensburgu. Była to mocno obsadzona impreza, w której wzięli udział czołowi reprezentanci takich krajów jak Czechy, Belgia czy Niemcy. Drabinka w dodatku była na 64 zawodników, a zatem Dawid miał nie lada trudne zadanie przed sobą. Ostatecznie Dawid pokonał w finale reprezentanta Francji Harolda Mayot 7:6, 6:1. W grze podwójnej Dawid Taczała w parze z Piotrem Pawlakiem zajął drugie miejsce.

Rutkowska_puchar-1000

copernicus_singiel_boys-1000

copernicus_debel_girls-1000

Taczala_BMW-1000

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *