Mistrzostwa Polski Juniorów. Pewne wygrane faworytów

Na kortach klubu WCT Spartan przy Pułtuskiej trwają Mistrzostwa Polski Juniorów - do lat 18.

Na kortach WCT Spartan przy ul. Pułtuskiej we Wrocławiu zakończyły się mecze I rundy Mistrzostw Polski Juniorów. Okazało się, że rankingi nie kłamią. Faworyci turnieju nie pozostawili złudzeń swoim rywalom i pewnie awansowali do dalszej fazy turnieju.

Złamanych rakiet, było tego dnia więcej niż niespodziewanych rozstrzygnięć. Rozstawiony z nr. „1” Gabriel Matuszewski (CKT Grodzisk Mazowiecki) oddał tylko dwa gemy rywalowi z Łodzi Sebastianowi Marandzie, który dzień wcześniej przebrnął przez dwustopniowe eliminacje. Podobnym wynikiem zakończyło spotkanie turniejowej „dwójki” Macieja Kosa (GAT Gdańsk), który pewnie pokonał Marcina Zaorskiego z Bytomia. Do 2. rundy w turnieju chłopców awansowali także m.in. zawodnicy z Wrocławia – Kacper Szymkowiak (KKT Wrocław), Piotr Siekanowicz i Marcel Dzieło (obaj Come-on Tennis Club Wrocław). Przed tym ostatnim najcięższe zadanie, bo na jego drodze do ćwierćfinału stanie Goran Zgoła (AZS Poznań). Rozstawiony z nr. “6” podopieczny Andreja Kapasia ma na swoim koncie sporo sukcesów w młodzieżowych rozgrywkach międzynarodowych i apetyt na duży sukces we wrocławskiej imprezie.

W turnieju dziewcząt najpierw rozstawiona z “dwójką” Ada Piestrzyńska przekonująco wygrała swój mecz z Aleksandrą Węgrzyn. Reprezentantka klubu DeSki Warszawa, podobnie jak najwyżej rozstawieni w turnieju chłopców, oddała rywalce z Olsztyna tylko dwa gemy. Niewiele więcej ugrała Maja Bajorek z Krakowa, która uległa głównej faworytce imprezy – Xeni Bandurowskiej (WKT Grunwald Poznań) – 1:6, 2:6.

Do drugiej rundy w znakomitym stylu awansowała Oliwia Orlińska (Come-on Tennis Wrocław), która grając u siebie wytrzymała presję i pokonała turniejową „szóstkę” Anastasię Bozovą (AZS Łódź) – 6:1, 3:1 i krecz Anastasii. Okazało się, że Wrocławianka ma patent na rówieśniczkę z Łodzi, bo dwa dni wcześniej pokonała ją w meczu w ramach rozgrywek forBet 1. Ligi. – Zagrałam po prostu tak samo – wyznała z rozbrajającą szczerością Oliwia. – Taktyka z Łodzi dziś sprawdziła się jeszcze lepiej, co sprawiło, że przeciwniczka nie dokończyła spotkania. Bardzo się cieszę, że wygrałam przed własną publicznością – dodała. Orlińska w meczu, którego stawką będzie ćwierćfinał Mistrzostw Polski Juniorek, zmierzy się z 14. Zawodniczką krajowego rankingu – Zuzanną Frankowską (CKT Grodzisk Mazowiecki).    

Organizatorami turnieju są klub Come-on Tennis Wrocław, Młodzieżowe Centrum Sportu we Wrocławiu oraz Polski Związek Tenisowy. Honorowy patronat na imprezą objął Cezary Przybylski Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Na wtorek zaplanowano mecze 2. rundy turniejów singlowych. W międzyczasie toczy się rywalizacja w grach podwójnych. Zapraszamy na korty przy ul. Pułtuskiej we Wrocławiu. Emocji z pewnością nie zabraknie! Wstęp na obiekt jest wolny.

Harmonogram turnieju:

5 lipca: od godz. 9 – II runda

6 lipca: od godz. 10 – ćwierćfinały

7 lipca: od godz. 10 – półfinały

8 lipca: od godz. 12 – finały

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Weronika Falkowska to tegoroczna podwójna mistrzyni Polski. Fot. Polski Związek Tenisowy

Weronika Falkowska. Lis na korcie

Lubię gotować. Specjalność zakładu? Makaron ryżowy z krewetkami, cukinia i suszonymi pomidorami – mówi Weronika Falkowska w rozmowie z Józefem Heroldem. Pierwszy telefon po wygranym