Nowości

Magda Linette wschodzącą gwiazdą

przez

dnia

Poznanianka, Magda Linette decyzją światowych władz tenisa została wybrana do grona kilku zawodniczek, na które można głosować w ramach projektu Rising Stars WTA (Wschodzące Gwiazdy WTA).

– WTA Rising Stars to nowa impreza kończąca sezon kobiecych rozgrywek – tłumaczy Jakub Puchalski, menedżer Magdy Linette, trzeciej zawodniczki polskiego kobiecego tenisa. –  Podobnie jak w  poprzedniej edycji w tym roku ten mini turniej będzie imprezą towarzyszącą mistrzostwom WTA, w których wystąpi osiem czołowych zawodniczek światowego rankingu.

Tegoroczne zawody odbędą się w listopadzie w Singapurze. Wschodzące gwiazdy kobiecego tenisa wybrane będą za pomocą głosowania kibiców. Potrwa ono do 2 października. Głosy można oddawać na stronie wtafinals.com. Cztery tenisistki z największą liczbą głosów zostaną zaproszone do Singapuru, gdzie zagrają mecze każda z każdą. Następnie dwie, które zgromadzą najwięcej zwycięstw awansują do finału.

– Moim zdaniem, żeby zagrać w tym prestiżowym turnieju trzeba będzie mieć poparcie  około 300 tysięcy osób. Dlatego zachęcam wszystkich kibiców polskiego tenisa i Magdy, by oddali na nią swój głos – dodaje Jakub Puchalski.

23-letnia Polka w ubiegłym tygodniu wystąpiła na kortach w Nowym Jorku. Tenisistka Grunwaldu Poznań w pierwszej rundzie wielkoszlemowego US Open pokonała Urszulę Radwańską, by w kolejnej przegrać z jej siostrą Agnieszką.

W najbliższych miesiącach  Magda Linette występować będzie w cyklu imprez na twardych kortach w Azji, gdzie zagra m.in. w Tokio i Pekinie oraz turniejach rangi 125 tys. USD.

IMG-20150905-WA0005

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *