Nowości

Magda Linette w AZS Poznań

przez

dnia

W piątek ma zostać podpisana umowa między Magdą Linette i AZS-em Poznań. Druga rakieta polskiego, kobiecego tenisa będzie więc reprezentować barwy akademickiego klubu.


– Magda otrzyma od nas finansowe i logistyczne wsparcie. Jestem przekonany, że korzyść będzie obopólna – mówi Jacek Muzolf szef sekcji tenisowej AZS-u Poznań i zarazem prezes Polskiego Związku Tenisowego.
Przez ostatnie 10 lat Magda była zawodniczką WKS Grunwaldu Poznań, dla którego zdobywała medale mistrzostw Polski od kategorii młodziczek do seniorek. W wieku 14 lat wywalczyła m.in. wicemistrzostwo Europy.
– Nasza współpraca z Magdą się zakończyła. Do 23. roku życia klub wypłacał jej stypendium, mimo że punkty dla nas zdobywał do momentu ukończenia 21 lat. Płakać po niej nie będziemy – dodaje Jerzy Płotkowiak, były zawodnik, trener, a obecnie wiceprezes sekcji tenisa ziemnego WKS Grunwald.
Obecnie urodzona w Poznaniu zawodniczka zajmuje 94. miejsce w światowym rankingu. W karierze wygrała jeden turniej rangi WTA. Było to dwa lata temu w chińskim Ningbo.

img-20150905-wa0005

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *