Johanna Konta na ślubnym kobiercu

Johanna Konta, była numer „jeden” tenisowego rankingu w Wielkiej Brytanii i czwarta zawodniczka listy WTA, która kilka tygodni ogłosiła zakończenie kariery, poślubiła swojego wieloletniego partnera. Jej wybranek to Jackson Wade. Ceremonia odbyła się w Londynie, siedem miesięcy po ogłoszeniu zaręczyn.

Młoda para zamieszka w Londynie

Jak piszą brytyjskie tabloidy: „30-letnia zawodowa tenisistka wyglądała eterycznie w białej sukni ślubnej Max Mara i sweterku, trzymając w ręku bukiet róż przed kościołem.”

Johanna wyglądała “eterycznie w białej sukni ślubnej Max Mara i sweterku, trzymając w ręku bukiet róż przed kościołem.”

Jej mąż, Jackson Wade, to producent filmowy i fotograf. Johanna od kilku lat spotykała się z Wadem, który jest właścicielem firmy medialnej, a para mieszka razem w Londynie.

Mężem Konty został Jackson Wade, to producent filmowy i fotograf.

Ich przyjaciele i fani szybko pogratulowali szczęśliwej parze. Jedną z pierwszych była czołowa brytyjska tenisistka Harriet Dart, która skomentowała to wydarzenie krótko, ale zarazem bardzo trafnie: „So beaut”.

Aktor teatralny Jack Fox, który pochodzi ze słynnej „dynastii” aktorskiej Foxów (jest bratankiem słynnego Edwarda i bratem Laurence’a) napisał po prostu: „Bohaterowie”.

Z kolei była tenisistka, Słowaczka Dominika Cibulkova, która w 2019 r. zakończyła karierę przesłała serię emotikonów, w tym serce.

Na początku grudnia Johanna Konta ogłosiła zakończenie kariery

Przypomnijmy, że Johanna Konta 1 grudnia ogłosiła za pośrednictwem mediów społecznościowych, że kończy karierę w zawodowym tenisie (czytaj też na: https://tenismagazyn.pl/johanna-konta-zakonczyla-kariere/).

– Nie mogę dać z siebie wszystkiego, bo po prostu nie mam już siły. Moje emocjonalne, psychiczne i fizyczne odczucia już nie były takie, że jestem nadal gotowa wszystko poświęcić tenisowi – opowiedziała 30-letnia Brytyjka o swojej decyzji w rozmowie z WTA Insider.

W trakcie kariery Konta wygrała w sumie cztery turnieje rangi WTA Tour.

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej

Caroline Wozniacki jedyny - jak na razie - tytuł wielkoszlemowy zdobyła podczas Australian Open 2018. Fot. Australin Open

„Dzikie karty” do Australian Open 2024

W dniach 14-28 stycznia w Melbourne rozgrywany będzie pierwszy w sezonie 2024 turniej wielkoszlemowy. Organizatorzy Australian Open 2024 przyznali już pierwsze „dzikie karty”. Jedną otrzymała