Hugo Nys i Jan Zieliński w półfinale w Delray Beach

Hugo Nys i Jan Zieliński w dobrych humorach po awansie do półfinału turnieju na Florydzie. Fot. Archiwum prywatne H. Nys

Monakijsko-polska para deblowa Jan Zieliński i Hugo Nys w pierwszym występie po wielkoszlemowym Australian Open 2024 uczestniczą w imprezie w Delray Beach na Florydzie. W czwartek monakijsko-polski duet rozstawiony z numerem drugim awansował do półfinału wygrywając z parą argentyńsko-meksykańską Guido Andreozzi/Miguel Angel Reyes-Varela. 6:2, 6;2. Mecz trwał godzinę, sześć minut, każdy z setów po 33 minuty.

W secie otwarcia pierwsi dwie szanse na breaka wypracowali w gemie piątym Argentyńczyk i Meksykanin, ale Hugo Nys i Jan Zieliński się wybronili. Co jeszcze ważniejsze, monakijska para okazała się skuteczniejsza. W pozostałych trzech gemach Hugo Nys i Jan Zieliński dwukrotnie przełamali serwis rywali wygrywając pierwszą odsłonę meczu wyraźnie.

W secie drugim duet monakijsko-polski ani razu nie był już zagrożony stratą podania, sam zaś ponownie dwa razy przełamał podanie przeciwników, bez większych kłopotów meldując się w najlepszej czwórce imprezy w grze podwójnej.

W sobotnim półfinale para Hugo Nys/Jan Zieliński zmierzy się z rozstawionym z duetem brytyjsko-amerykańskim Julian Cash/Robert Galloway.

Na koniec przypomnijmy jeszcze, że najwyżej rozstawiony w Delray Beach w deblu został duet meksykańsko-brytyjski Santiago Gonzalez/Neal Skupski.