Nowości

Tenisowy sezon poznańskich uczelni!

przez

dnia

W minioną niedzielę w Parku Tenisowym Olimpia odbył się doroczny turniej debli losowanych dla studentów i absolwentów. Turniej został organizowany przez środowisko akademickie. Wzięło udział ponad 20 osób z wielu poznańskich uczelni. W większości byli to tenisiści z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, ale pojawili się również studenci z Akademii Wychowania Fizycznego, Wyższej Szkoły Bankowej czy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

W tej edycji najlepszą parą okazała się Alicja Tadyszak wraz z Marcinem Filipowskim, która w finale pokonała parę Annę Sobierajewicz i Wojciecha Bratkowskiego.

-Celem rozgrywek jest przede wszystkim skupienie tenisowego środowiska akademickiego. Studenci chcą jak najwięcej grać i to jest najważniejsze, a my staramy się to im umożliwiać. Nasza sekcja dobrze się rozwija, mamy sukcesy. Ważne też, żeby czerpać przyjemność. W tym roku akademickim będzie dużo się dziać, planujemy organizować turnieje deblowe, jak i również singlowe. Chcemy regularnie grać, bo w zimie o motywację trudniej- mówi Marek Tadyszak, organizator turnieju i trener sekcji Uniwersytetu Ekonomicznego.

Kolejny turniej odbędzie się już 22 października, również na kortach Parku Tenisowego Olimpia. Będzie to tym razem turniej singlowy.

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *