Tenisowy sezon poznańskich uczelni!

W minioną niedzielę w Parku Tenisowym Olimpia odbył się doroczny turniej debli losowanych dla studentów i absolwentów. Turniej został organizowany przez środowisko akademickie. Wzięło udział ponad 20 osób z wielu poznańskich uczelni. W większości byli to tenisiści z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, ale pojawili się również studenci z Akademii Wychowania Fizycznego, Wyższej Szkoły Bankowej czy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

W tej edycji najlepszą parą okazała się Alicja Tadyszak wraz z Marcinem Filipowskim, która w finale pokonała parę Annę Sobierajewicz i Wojciecha Bratkowskiego.

-Celem rozgrywek jest przede wszystkim skupienie tenisowego środowiska akademickiego. Studenci chcą jak najwięcej grać i to jest najważniejsze, a my staramy się to im umożliwiać. Nasza sekcja dobrze się rozwija, mamy sukcesy. Ważne też, żeby czerpać przyjemność. W tym roku akademickim będzie dużo się dziać, planujemy organizować turnieje deblowe, jak i również singlowe. Chcemy regularnie grać, bo w zimie o motywację trudniej- mówi Marek Tadyszak, organizator turnieju i trener sekcji Uniwersytetu Ekonomicznego.

Kolejny turniej odbędzie się już 22 października, również na kortach Parku Tenisowego Olimpia. Będzie to tym razem turniej singlowy.

 

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Podobne wiadomości

Trzy deblowe tytuły polskich tenisistów

Mijający tydzień przyniósł trzy triumfy polskich tenisistów w międzynarodowym Tourze – wszystkie w grze podwójnej (z zagranicznymi partnerami). Zwycięstwa te odnieśli Katarzyna Kawa, Daniel Michalski

Oświadczenie Polskiego Związku Tenisowego

W związku z informacją o pozytywnym wyniku testu antydopingowego próbki A, przeprowadzonego u zawodnika Kadry Narodowej Juniorów Filipa Pieczonki, o którego wynikach ITF poinformował oficjalnie