Medale juniorów w Toruniu

Cztery medale wywalczyli Wielkopolanie w Toruniu podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów (do lat 18). Na podium stanęli: Julia Oczachowska (złoto i srebro), Wiktoria Rutkowska (złoto) i Paweł Jankowiak (srebro).

Mistrzynią Polski w grze pojedynczej została Julia Oczachowska. Zawodniczka Akademii Tenisowej Angelique Kerber w Puszczykowie (podopieczna  trenerów Wojciecha Gawlaka oraz Tomasza Czaplejewicza – przygotowanie fizyczne) w finale zmierzyła się z Marceliną Podlińską (KS Górnik Bytom). Tenisistka ze Śląska po przegranym pierwszym secie i przy stanie 1:3 w drugim skreczowała. Warto podkreślić, że Julia w półfinałowym pojedynku pokonała halową mistrzynię Polski do lat 16 – Martynę Kubkę (GKT Nafta Zielona Góra) 6:3, 6:4.

W grze podwójnej juniorek zwycięstwo odniosła wspomniana Marcelina Podlińska i Wiktoria Rutkowska (AZS Poznań). Mecz finałowy nie odbył się ze względu na kontuzję Adrianny Sosnowskiej  (AZS Łódź). Julia i Adrianna oddały mecz walkowerem.

Do finału singla juniorów dotarł Michał Mikuła (SIKT Płock) i Jan Gałka (KT Warszawianka Warszawa). Po zażartym meczu mistrzem Polski został Mikuła.

Decydujący o złotym medalu mecz gry podwójnej juniorów rozegrał się pomiędzy Mikołajem Wrzołem (Advantage Bielsko-Biała)/ Maciejem Ziomberem (KS Górnik Bytom) występującymi z dziką kartą oraz Pawłem Jankowiakiem (AZS Poznań) i Aleksandrem Pawlickim. O wygranej Mikołaja i Maćka zdecydował super tie-break.

Gra pojedyncza

Finał

Dziewczęta
Julia Oczachowska (AT Angelique Kerber) – Marcelina Podlińska ( KS Górnik Bytom) 7:6 (7-4), 3:1 ret.

Chłopcy
Michał Mikuła (SIKT Płock) ­- Jan Gałka (KT Warszawianka Warszawa)
6:4, 6:7 (6-8), 6:2

Gra podwójna

Finał

Dziewczęta
Wiktoria Rutkowska (AZS Poznań)/Marcelina Podlińska (Górnik Bytom) – Julia Oczachowska (AT Angelique Kerber)/ Adrianna Sosnowska (AZS Łódź) walkower

Chłopcy
Mikołaj Wrzoł (Advantage Bielsko-Biała)/ Maciej Ziomber (KS Górnik Bytom) –
Paweł Jankowiak (AZS Poznań)/Aleksander Pawlicki (AZS Łódź) 3:6, 6:3, 10:6.

MP_juniorki

 

 

 

 

 

 

JUniorzy_MP

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Podobne wiadomości