Lekarze grali na trawie

Pod egidą Polskiego Stowarzyszenia Tenisowego Lekarzy (PSTL) odbył się „Medbledon” – pierwszy w historii Polski turniej tenisowy lekarzy w tenisie na naturalnej nawierzchni trawiastej. 78 lekarzy rywalizowało na czterech kortach w Michałówku koło Łowicza.

Właścicielem kortów jest Wojciech Pietrzak – internista z Łowicza, który regularnie grywa z sukcesami w turniejach PSTL. Przed Wimbledonem na trawie w Michałówku szlifowali swoją formę znani zawodnicy, m.in. Iga Świątek, Kamil Majchrzak, Magdalena Fręch, Daniel Michalski czy Stefania Rogozińska-Dzik.

Turniej obfitował w wiele atrakcji. Pierwszego dnia odbył się uroczysty bankiet w barokowym Pałacu Radziwiłów w Nieborowie. Jak to bywa na Wimbledonie, tak i w Michałówku – gry turniejowe przerwały opady deszczu, przez co nie udało się rozegrać meczów deblowych i mikstowych. Natomiast drugiego dnia w sesji wieczornej na korcie z mączki ceglanej odbyły się 2 deblowe mecze pokazowe. W pierwszym meczu Warszawiacy Mikołaj Jędruszczak (wielokrotny mistrz Polski w tenisie w singlu i w deblu we wszystkich kategoriach wiekowych od skrzata do seniora) i Tomasz Moczek (wielokrotny mistrz Polski w singlu i deblu w cyklu Seniorzy i Amatorzy PZT, lider rankingu SiA PZT open) wygrali z reprezentacją lekarzy – Kacprem Mularczykiem i Michałem Dyrdą. Trójka z tych Panów na drugi dzień rywalizowała w Mistrzostwach Polski Seniorów w Tenisie w Gliwicach. Drugi mecz to starcie lokalnych „herosów” – Kuby Dańczaka i Waldemara Żemło, którzy okazali się lepsi od lekarzy Marcina Krywiaka i Maćka Koczorowskiego. Uczestnicy meczów pokazowych oraz zwycięzcy i finaliści turnieju otrzymali pamiątkowe medale, które wręczał Wojciech Pietrzak oraz Ryszard Golański (wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej, przewodniczący Okręgowej Rady Lekarskiej w Łodzi, redaktor naczelny pisma OIL w Łodzi „Panaceum”, kierował „Gazetą Lekarską” w latach 2010-2018).

Jak to często bywa na trawie – nawierzchni bardzo specyficznej i wymagającej, w turnieju lekarskim w singlu nie obyło się bez niespodzianek. Zaskakująco przegrywali w swoich kategoriach wiekowych Mistrzowie Świata Lekarzy w Tenisie z lat poprzednich m.in: Bożena Kędzierska, Wojciech Pietrzak, Marcin Krywiak, Agnieszka Widziszowska czy Jan Paradowski. Turniej zakończył się w niedzielę wieczorem wspólnym oglądaniem finału Wimbledonu, w którym Djokovic pokonał Federera, broniąc piłki meczowe.

Więcej informacji na temat lekarskich turniejów tenisowych można znaleźć na stronie www.pstl.org.

Wielkopolską Izbę Lekarską reprezentowali: Anna Komar (2 miejsce w singlu w kategorii +45), Małgorzata Pawelec-Wojtalik (1 miejsce w singlu w kategorii +60), Kacper Mularczyk (1 miejsce w singlu w kategorii open), Maciej Koczorowski (1 miejsce w singlu w kategorii +45), Jakub Kornacki (3 miejsce w singlu w kategorii +45), Ryszard Koczorowski (1 miejsce w singlu w kategorii +70).

Turniej wsparły Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi, Naczelna Izba Lekarska w Warszawie, Firma Bracia Urbanek Andrzej i Jacek Urbanek Spółka Jawna, firma Steven, Galeria Browarna.

Tekst: Marcin Pokrzywnicki – Sekretarz PSTL

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Podobne wiadomości

Trzy deblowe tytuły polskich tenisistów

Mijający tydzień przyniósł trzy triumfy polskich tenisistów w międzynarodowym Tourze – wszystkie w grze podwójnej (z zagranicznymi partnerami). Zwycięstwa te odnieśli Katarzyna Kawa, Daniel Michalski

Oświadczenie Polskiego Związku Tenisowego

W związku z informacją o pozytywnym wyniku testu antydopingowego próbki A, przeprowadzonego u zawodnika Kadry Narodowej Juniorów Filipa Pieczonki, o którego wynikach ITF poinformował oficjalnie