Elite Sport Club z Mierzyna. Fundacja pracuje z wyczynowcami, stowarzyszenie promuje tenis

Julia Kołodziejska (z prawej) w tym roku została w Toruniu halową wicemistrzynią kraju w singlu oraz deblu.

W działających tuż pod Szczecinem Elite Sport Club z Mierzyna, w ostatnim czasie nastąpiło bardzo dużo zmian. – W ramach klubu powstały dwie organizacje pozarządowe: Fundacja Nowiński Tennis Team oraz Stowarzyszenie Klub Tenisowy AS. Stowarzyszenie zajmuje się promowaniem tenisa oraz tenisa stołowego wśród mieszkańców gminy Dobra. To właśnie z myślą o nich prowadzone są bezpłatne zajęcia. Fundacja natomiast ma pod swoją opieką zawodników wyczynowych – wyjaśnia Tomasz Nowiński.

I to właśnie Fundacja ma w swoich szeregach nową, utalentowaną i świetnie rokującą grupę dzieci grających w Tenis10. Są w niej: Melania Borawska, Marcel Leszczyński, Julian Kusak, Szymon Pisański i Jan Hermach. – Wszyscy oni odnoszą coraz większe sukcesy w turniejach w swojej kategorii wiekowej – zapewnia szkoleniowiec. Sukcesy odnoszą również nieco starsze reprezentantki klubu, Julia Kołodziejska oraz Zuzanna Strauss. Ta pierwsza jest obecnie klasyfikowana w Polsce na trzecim miejscu wśród kadetek, a druga jest 36. w skrzatach.

– Julia w tym roku została w Toruniu halową wicemistrzynią kraju w singlu oraz deblu w swojej kategorii wiekowej. W grze podwójnej grała w parze z Leną Rajcą. Wygrała również trzy turnieje OTK kadetek o Puchar KT Royal Zielona Góra oraz w Sobocie i Pobiedziskach. W zawodach OTK SS w Pszczynie była z kolei druga. Taką samą lokatę, zarówno w grze pojedynczej jak i podwójnej, wywalczyła również w turnieju TE w Stavanger do lat 16 – wylicza Tomasz Nowiński.

Coraz lepiej radzi sobie również Zuza Strauss. – Jej najlepszymi ostatnimi wynikami są zwycięstwa w turnieju WTK w Pszczynie i WTK STT w Szczecinku oraz pierwsze miejsce w deblu w mistrzostwach województwa, w którym grała w duecie z Hanią Pracz – dodaje trener z Mierzyna. Takie wyniki są możliwe dzięki regularnej, ciężkiej pracy w klubie. Okazją dla młodych graczy do podniesienia swoich umiejętności były choćby warsztaty, jakie Fundacja przeprowadza w okresie ferii zimowych i letnich wakacji.

– Ich celem było doskonalenie techniki uderzeń oraz gra deblowa. Wartościowym akcentem warsztatów była również wizyta dietetyka klinicznego, Patrycji Włodarz z Remedium Diet. Podczas tego spotkania zawodnicy zdobyli cenną wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania w tenisie. W okresie letnim, jak co roku, zorganizujemy kolejne obozy oraz półkolonie tenisowe dla dzieci i młodzieży. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu. W ostatnim czasie wystartowała również amatorska liga młodzieżowa – wylicza Tomasz Nowiński.

Tomasz Sikorski

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Coco Gauff, w Auckland będzie broniła tytułu. Fot. depositphotos.com

Mocna obsada ASB Classic w Auckland!

Na początku stycznia 2023 roku do kalendarza WTA wrócił turniej ASB Classic w nowozelandzkim Auckland. 1 stycznia, ale 2024 startuje kolejna edycja. Na liście startowej

Nick Kyrgios. Fot. depositphotos.com

Nick Kyrgios wycofał się z AO 2024

Australijski tenisista potwierdził swoją nieobecność na turnieju, który rozpocznie się 14 stycznia 2024. Jak pamiętamy Nick Kyrgios wycofał się już z ostatniej edycji Australian Open