Zmarnowana szansa Rosolskiej i Routliffe

Erin Routliffe i Alicja Rosolska

Polsko-nowozelandzka para Alicja Rosolska/Erin Routliffe niestety już na I rundzie zakończyła udział w turnieju bett1open rangi WTA 500 na trawiastych kortach w Berlinie. W poniedziałek Polka i Nowozelandka zmarnowały wielką szansę wyeliminowania rozstawionej z numerem drugim pary kanadyjsko-meksykańskiej Garbiela Dabrowski/Giuliana Olmos, przegrywając 6:4, 5:7, 5-10. Alicja Rosolska i Erin Routliffe w secie II, mając do dyspozycji serwis, nie wykorzystały trzech piłek meczowych, przegrały drugą partię oraz rozgrywanego w formule super tie-breaka decydującego seta III i pożegnały się z imprezą.

Polsko-nowozelandzki duet nie miał szczęścia w losowaniu i od razu trafił na rywalki rozstawione z „dwójką”, ale też nie ma co ukrywać, że Rosolska i Routliffe przegrały poniedziałkowy mecz na własne życzenie.

Polsko-nowozelandzka para bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie z przełamaniem, obejmując prowadzenie 2:0 i chociaż wyżej notowane rywalki stratę odrobiły, doprowadzając w secie otwarcia do remisu 4:4,  Polka i Nowozelandka natychmiast na stratę podania odpowiedziały re-breakiem, po czym własnym gemem serwisowym, po 41 minutach,  zamknęły seta zwycięstwem 6:4.

W drugiej odsłonie meczu Alicja Rosolska i Erin Routliffe były o malutki kroczek od wartościowego sukcesu, bo wprawdzie nie utrzymały prowadzenia z przewagą breaka, ale – podobnie jak w partii otwarcia –  w gemie dziewiątym odpowiedziały re-breakiem, po czym serwując po zwycięstwo w meczu prowadziły 40:15, co oznaczało trzy z rzędu piłki meczowe. Niestety, żadnej nie wykorzystały, tracąc podanie, po czym rywalki wygrały jeszcze dwa gemy, po zwycięstwie w secie II 7:5 doprowadzając do rozstrzygającej trzeciej partii spotkania.

Decydujący set rozgrywany w formule super tie-breaka do 10 wygranych punktów, a w razie konieczności od wyniku 9:9 do dwóch punktów przewagi którejś z par, również zaczął się po myśli Polki i Nowozelandki, które objęły prowadzenie 3:0, ale od tego momentu zdołały wygrać jeszcze tylko dwa punkty i po 105 minutach opuszczały kort pokonane 6:4, 5:7, 5-10.

Do ćwierćfinału awansował duet Gabriela Dabrowski/Giuliana Olmos.

Krzysztof Maciejewski

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Amerykanin Alex Michelsen (97. ATP, 4) przegrał w pięciu setach 2:4, 3:4 (3), 4:3 (3), 4:3 (5), 3:4 (4) z Hamadem Medjedoviciem (110. ATP Serbia, 6)

Next Gen 2023 rozpoczęty

We wtorek rozpoczął się w krytym kompleksie King Abdullah Sports City w mieście Dżudda w Arabii Saudyjskiej ostatni w sezonie 2023 istotny turniej w męskim

Maria Szarapowa wraca na kort?

To już prawie trzy lata jak Maria Szarapowa zakończyła swoją karierę tenisową po ostatnim meczu na Australian Open 2020, gdzie uległa Donnie Vekic w pierwszej