Nowości

Wysoki poziom rozgrywek i emocji w niedzielnym turnieju mikstowym na Kortowie

przez

dnia

W niedzielę 12 listopada odbyła się druga odsłona cyklu turniejów mikstowych na Kortowie w tym sezonie. Wystartowało 11 par, które zostały podzielone na trzy grupy: białą, czerwoną i czarną. Poziom był wysoki, a rozgrywki dostarczyły wielu emocji.

W grupie czerwonej bezkonkurencyjni okazała się para Katarzyna Wachowiak z Krzysztofem Ossesem wychodząc z kompletem zwycięstw. Taki sam sukces odniosła para Zuzanna i Marek Fras w grupie czarnej. W białej grupie rywalizowały 3 pary, a z sukcesu cieszyła się para Lidka Ostrowska wraz z Jędrzejem Molickim.

Dalej turniej został rozegrany w systemie pucharowym. Wpierw grano ćwierćfinały. Natomiast w pierwszym półfinale zagrała para Ostrowska/Molicki przeciwko parze Wachowiak/Osses. Ta pierwsza zwyciężyła 7:5, 6:3. W drugim półfinale triumf świętowała para Fras/Fras nad parą Gruetzmacher/Drotar 6:2, 6:3. Finał rozgrywek był niezwykle emocjonujący i obfitował w wiele ciekawych zagrań. Koniec końców ze zwycięstwa turniejowego mogła się cieszyć para Zuzanna i Marek Fras, pokonując przeciwników 6:2, 4:6, 10:6. Para po drugim turnieju została liderem cyklu Lexus Kortowo Cup 2017/2018.

Turnieje mikstowe odbywają się co miesiąc, a następny będzie mieć miejsce 17 grudnia. Kolejne terminy to: 14.01., 4.02., 11.03 oraz 15.04. (masters).

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *