Wimbledon 2023. Koniec turnieju dla pary Nadia Kichenok/Alicja Rosolska. Katarzyna Piter zagra w Londynie

Alicja Rosolska ze swoją ukraińską partnerka deblową na pierwszej rundzie zakończyła udział w tegorocznym Wimbledonie. Fot. Andrzej Szkocki

Zaledwie 62 minuty trwał występ Alicji Rosolskiej w rozgrywanym w Londynie na trawiastych kortach All England Lawn Tennis and Croquet Club wielkoszlemowym turnieju The Championships Wimbledon 2023. W pierwszej rundzie rywalizacji w grze podwójnej kobiet para ukraińsko-polska Nadia Kichenok/Alicja Rosolska wyraźnie przegrała w piątek z solidnym duetem australijsko-belgijskim Storm Hunter/Elise Mertens 0:6, 2:6.

Jednostronny mecz

Faworytki, którymi były bez wątpienia rozstawione z numerem „trzecim” Storm Hunter i Elise Mertens, nie dały Nadii Kichenok i Alicji Rosolskiej szans. Zwłaszcza pierwsza odsłona spotkania, zakończona po 19. minutach, byla popisem duetu australijsko-belgijskiego. Ukrainka i Polka były bezradne, nie zdobyły w tej części meczu nawet gema honorowego.

Kiedy w drugiej odsłonie Storm Hunter i Elise Mertens błyskawicznie objęły prowadzenie 3:0 z przewagą przełamania, zapowiadała się klęska duetu Kichenok/ Rosolska, może porażka bez zdobytego gema. Ostatecznie takiego rezultatu nie było. Polka i Ukrainka swojego pierwszego gema zdobyły po wcześniejszej obronie break-pointa utrzymując podanie w czwartym gemie drugiej partii i wyraźnie podbudowane były o krok od zdobycia w kolejnym gemie przełamania, nie wykorzystały jednak aż sześciu break-pointów, w tym trzech z rzędu od prowadzenia 40:0.

Ostatecznie Nadia Kichenok i Alicja Rosolska zdobyły jeszcze drugi gem na 2:4 przegrywając seta drugiego 2:6 i cale trwające nieco ponad godzinę spotkanie 0:6, 2:6.

Dwie poznanianki po przeciwnych stronach siatki

W zaistniałej sytuacji w turnieju gry podwójnej kobiet pozostały w wimbledońskim turnieju, jeszcze dwie pary z polskimi tenisistkami w składzie. Magda Linette , która utworzy duet z Amerykanką Bernardą Perą oraz Katarzyna Piter, której w Londynie partneruje Niemka polskiego pochodzenia Tatjana Maria.

Ten drugi duet znalazł się w turnieju wimbledońskim w ostatniej chwili z listy rezerwowej, ponieważ z wielkoszlemowej imprezy w Londynie wycofała się para amerykańsko-belgijska Shelby Rogers/Yanina Wickmayer. Oznacza to, że już w pierwszej rundzie będziemy mieli w turnieju polski tenisowy pojedynek, a po przeciwnych stronach siatki staną dwie tenisistki z Poznania: Magda Linette i Katarzyna Piter.

Stanie się tak, ponieważ to Shelby Rogers i Yanina Wickmayer, miały być pierwszymi przeciwniczkami półfinalistek French Open – Roland Garros 2021, duetu Magda Linette/Bernarda Pera.

Na koniec dodajmy jeszcze, że najwyżej rozstawiona jest w turnieju The Championships Wimbledon 2023 w grze podwójnej kobiet broniąca tytułu para czeska Barbora Krejcikova/Katerina Siniakova.

Krzysztof Maciejewski

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej