WAMA Ladies Open na malowniczych kortach przy Olimpijskiej w Olsztynie

Turniej WAMA Ladies Open w Olsztynie rozegrany zostanie na malowniczo położonych kortach przy ul. Olimpijski.

W ostatni weekend sierpnia (26-28) odbędzie się kolejna edycja jednego z największych turniejów tenisowych dla kobiet w Polsce – WAMA Ladies Open. Zawody odbędą się na kortach przy ulicy Olimpijskiej w Olsztynie.

– W tym roku na zaproszenie Polskiego Związku Tenisowego jesteśmy częścią cyklu TOP PZT Ladies Tour. Bardzo cieszymy się z tej współpracy. W związku z tym szykuje się najważniejsza zmiana w turnieju – zagramy w dwóch kategoriach: Open i Open Amator.
WAMA będzie miała Rangę 2 – wyjaśnia Joanna Nykiel, organizatorka wydarzenia.

Turniej w Olsztynie rozegrany zostanie na malowniczo położonych kortach przy ul. Olimpijskiej 9a. Z racji podziału na kategorie, nie będzie już turnieju pocieszenia.

Na uczestniczki jak zawsze będzie czekało wiele atrakcji: pakiety startowe dla każdej zawodniczki, całodzienny catering, nagrody finansowe i rzeczowe dla najlepszych. – A poza tym każda z pań może liczyć na muzykę, chill i relaks – dodaje z uśmiechem Joanna Nykiel.

Pula nagród w turnieju to 8 tys. zł zarówno w nagrodach finansowych jak i rzeczowych.

Gdyby pogoda nie dopisała do dyspozycji tenisistek będą dwa korty zadaszone oraz minimum dwa dodatkowe korty na drugim położonym w pobliżu obiekcie. Wszystkie korty, na których rozegramy turniej mają nawierzchnię ziemną. Więcej informacji na stronie tenisolsztyn.pl.

Warto podkreślić, że tym roku uczestniczki będą również wspierać Fundację „Przyszłość dla Dzieci”.

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej

Caroline Wozniacki jedyny - jak na razie - tytuł wielkoszlemowy zdobyła podczas Australian Open 2018. Fot. Australin Open

„Dzikie karty” do Australian Open 2024

W dniach 14-28 stycznia w Melbourne rozgrywany będzie pierwszy w sezonie 2024 turniej wielkoszlemowy. Organizatorzy Australian Open 2024 przyznali już pierwsze „dzikie karty”. Jedną otrzymała