W Stalowej Woli poznaliśmy mistrzów Polski juniorów

Daria Górska (Centralny Klub Tenisowy w Grodzisku Mazowieckim/Kozerki) oraz Maks Kaśnikowski (Stowarzyszenie Trnovsky Mario Tennis Club) wracają z kortów Miejskiego Klubu Tenisowego Stalowa Wola z tytułami mistrzów Polski juniorów w grze pojedynczej.

Górska w pojedynku finałowym singla pokonała Xenię Lipiec (Kędzierzyński Klub Tenisowy) 6:0, 6:4. Z kolei Kaśnikowski po trzysetowym boju zwyciężył Aleksandra Orlikowskiego (MKT Łódź) 6:3, 3:6, 6:3.

Zwyciężczynie gry pojedynczej Daria Górska i Xenia Lipiec oraz reprezentujący Polski Związek Tenisowy Dariusz Łukaszewski, Andrzej Pyzara i Dariusz Saletra.

Jak podkreśla Andrzej Pyzara, prezes klubu w Stalowej Woli turniejowe pojedynki stały na wysokim, a często bardzo wysokim poziomie sportowym i co ważne doceniona została także organizacja mistrzostw.

– Pod względem organizacyjnym wszystko się zgadzało. Korty i cały obiekt były świetnie przygotowane – potwierdza Maks Kaśnikowski, który w meczu finałowym pokonał Orlikowskiego, z którym zdobył także w grze podwójnej złoty medal krajowego czempionatu do lat 18. Warto w tym miejscu przypomnieć, że Maks i Olek dotarli wspólnie do ćwierćfinału debla w tegorocznym wielkoszlemowym juniorskim French Open. A Maks w grze pojedynczej był w trzeciej rundzie wygrywając w dwóch pierwszych starciach z Jackiem Pinningtonem Jonesem (7 ITF) i z Colemanem Wongiem (31 ITF).

Brązowe medale w grze pojedynczej na kortach w Stalowej Woli dla: dziewczęta – Laura Koralnik (Mera Warszawa), Zuzanna Frankowska (AZS Łódź); chłopcy – Borys Zgoła (AZS Poznań), Olaf Pieczkowski (KT Jakubowo-Olsztyn).

Andrzej Pyzara wraz z medalistami mistrzostw Polski juniorów Patrykiem Stokowskim i Borysem Zgołą.

W rywalizacji w grze podwójnej wśród dziewcząt na najwyższym stopniu podium stanął duet Olga Gołaś (Fundacja SKT Szczecin)/Xenia Lipiec pokonując w finale Zuzannę Kubachę (AT Angelique Kerber Puszczykowo) i Anastzaję Bozovą (AZS Łódź) 6:3, 3:6, 10-6. Natomiast wśród chłopców tytuł dla wspomnianych Kaśnikowskiego i Orlikowskiego, którzy pokonali w finale Jonasza Dziopaka/Kacper Szymkowiak (obaj Krzycki Klub Tenisowy Wrocław) 6:3, 6:2.

W rywalizacji mikstów złoto dla Bozovej i Oralikowskiego, a srebro dla Górskiej i Piotra Siekanowicza (Krzycki Klub Tenisowy Wrocław).

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Hubert Hurkacz w IV rundzie French Open!

Hubert Hurkacz odniósł kolejne ważne zwycięstwo w swojej karierze. W III rundzie tegorocznych zmagań w paryskim wielkoszlemowym Roland Garros reprezentant Polski pokonał Davida Goffina 7:5,