W Pekinie Magda Linette wygrywa również w deblu

Magda Linette. Fot. A. Szkocki/PZT

Magda Linette świetnie radzi sobie w odbywającej się w Pekinie ważnej imprezie WTA 1000 China Open 2023. Po sobotnim zwycięstwie z Wiktorią Azarenką i awansie do drugiej rundy gry pojedynczej, w niedzielę poznanianka, występująca w grze podwójnej w parze z Amerykanką Peyton Stearns, zameldowała się w drugiej rundzie debla. Na początek Magda Linette i Peyton Stearns zmierzyły się w 1/16 finału z parą włoską Elisabetta Cocciaretto/Martina Trevisan, wygrywając w dwóch setach 6:1, 7:6 (5).

Set otwarcia upłynął pod znakiem absolutnej dominacji pary Magda Linette/Peyton Stearns. Polka i Amerykanka zdobyły break w gemach drugim i czwartym, a po tym, jak w kolejnym gemie obroniły break-pointa, prowadziły już 5:0. Polka i Amerykanka mogły nawet wygrać seta otwarcia „na rowerku”, ale w gemie szóstym Włoszki zdołały po obronie dwóch piłek setowych zdobyć gema honorowego. Serwując po wygraną w secie otwarcia Magda Linette i Peyton Stearns nie pozostawiły już rywalkom złudzeń, wygrywając gema do zera i tym samym pierwszą partię niedzielnego meczu 6:1, po zaledwie 24 minutach.

Dopiero w secie drugim Włoszki podjęły walkę i ta partia została przegrana dopiero po tie-breaku i 57 minutach zmagań. Inna sprawa, że do tie-breaka wcale dojść nie musiało, bo wprawdzie Magda Linette i Peyton Stearns, które drugą odsłonę meczu zaczęły od breaka, natychmiast przewagę straciły, niespodziewanie tracąc serwis w gemie drugim, ale po kolejnym przełamaniu serwisu rywalek na 2:1 znowu prowadziły z przewagą breaka. Elisabetta Cocciaretto i Martina Trevisan jednak nie zrezygnowały i w ostatniej chwili, gdy duet polsko-amerykański serwował po zwycięstwo w meczu i awans – odrobiły straty. Magda Linette i Peyton Stearns nie wykorzystały następnie dwóch okazji na break, więc niezbędny był w drugim secie tie-break.

Decydująca rozgrywka była wyrównana, a szala zwycięstwa przechylała się raz w jedną, raz w drugą stronę. Włoszki prowadziły jeszcze 5:4, ale trzy ostatnie akcje na swoją korzyść rozstrzygnęły Magda Linette i Peyton Stearns (najpierw dwie przy swoim podaniu , a następnie przy piłce meczowej przy podaniu przeciwniczek) i wygrywając tie-break seta drugiego 7:5 zwyciężyły w secie drugim 7:6 (5) i tym samym w trwającym godzinę i 21 minut meczu 6:1, 7:6 (5).

W odniesieniu zwycięstwa nie przeszkodził polsko-amerykańskiemu duetowi ani fakt, że Peyton Stearns rozgrywała krótko przed meczem deblowym przegrany mecz pierwszej rundy gry pojedynczej z rodaczką Jennifer Brady, ani to, że przyszło się Polce i Amerykance zmierzyć z Włoszkami, a nie – jak wynikało z losowania – z parą rosyjską Anna Blinkowa/Anastazja Potapowa, która wycofała się z turnieju. Dodać jedynie można, że właśnie Jennifer Brady, pogromczyni Peyton Stearns, finalistka Australian Open 2021 w grze pojedynczej, będzie w drugiej rundzie singla turnieju w Pekinie przeciwniczką Magdy Linette. Gdyby swój mecz gry pojedynczej wygrała w niedzielę Peyton Stearns, ona zmierzyłaby się w drugiej rundzie China Open 2023 z Magdą Linette.

W drugiej rundzie gry podwójnej imprezy WTA 1000 China Open 2023 duet Magda Linette/Peyton Stearns zmierzą się z przeciwniczkami znacznie bardziej wymagającymi, ich rywalkami w meczu o awans do ćwierćfinału będą rozstawione z numerem czwartym mistrzynie US Open 2023 w grze podwójnej kobiet, Kanadyjka polskiego pochodzenia Gabriela Dabrowski i Nowozelandka Erin Routliffe.

Krzysztof Maciejewski

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Weronika Falkowska to tegoroczna podwójna mistrzyni Polski. Fot. Polski Związek Tenisowy

Weronika Falkowska. Lis na korcie

Lubię gotować. Specjalność zakładu? Makaron ryżowy z krewetkami, cukinia i suszonymi pomidorami – mówi Weronika Falkowska w rozmowie z Józefem Heroldem. Pierwszy telefon po wygranym