Kortowo

Tennis Archi Cup 2018

przez

dnia

Doskonała organizacja, świetne miejsce, dużo sportowych emocji i możliwość spotkania przyjaciół. Tak w skrócie można podsumować 28. edycję Mistrzostw Polski Architektów w Tenisie, które rozegrane zostały w ośrodku Kortowo Tennis Club.

Rywalizowano w kilku kategoriach (trzy męskie i jedna kobieca) zarówno w grze pojedynczej jak i podwójnej. Odbył się także turniej miksta. Dodatkowo rozegrano Turniej Pierwszego Kroku. Jak zgodnie podkreślają uczestnicy wraz z coraz większą liczbą osób grających w zawodach wzrasta też poziom sportowy.

Tegoroczne zawody były niezwykle udane dla Lidii Ostrowskiej z Puszczykowa, która została multimedalistką mistrzostw, trzykrotnie stając na pierwszym stopniu podium.

– Trzy dni sportowej rywalizacji były wyczerpujące, ale zarazem bardzo udane, bo zdobyłam trzy tytuły mistrzowskie w singlu, deblu i mikście – cieszy się Lidia Ostrowska. I zaznacza, że w grze pojedynczej w końcowej fazie turnieju stoczyła zacięte pojedynki. W półfinale wygrała z Katarzyną Radecką z Wrocławia 6:2, 6:4, a w decydującym o tytule spotkaniu pokonała Ewę Sakwerdę z Katowic 6:1, 2:6, 10:7.

– W ostatnim dniu imprezy były momenty, że łapały mnie już skurcze, bo wcześniej rozgrywałam jeszcze mecze deblowe i w miksta, ale dałam radę – dodaje mieszkanka Puszczykowa i podkreśla, że bardzo dobrze współpracowało się jej z partnerami na korcie – w deblu z Małgorzatą Cholawo z Jeleniej Góry i w grze mieszanej z Jarosławem Folwarskim Gdańska.

W stolicy Wielkopolski turniej mistrzowski Tennis Archi Cup organizowany jest przez firmę M-Active od 2010 roku. Wcześniej odbywał się w różnych miastach w Polsce i jak zgodnie podkreślają osoby, które brały udział we wcześniejszych zawodach, nie miał takiego prestiżu i rangi.

Warto przypomnieć, że wszystko zaczęło się od… nart. – Zimą 1985 roku na wniosek grupy założycielskiej z katowickiego oddziału SARP, powołany został Klub Architektów Narciarzy. Przyjęliśmy nazwę Klan i startowaliśmy m.in. w mistrzostwach świata. Rok później rozgrywane były już imprezy rangi mistrzostw Polski w tenisie. Gospodarzem pierwszych był Świdnik – wspomina Piotr Fischer, jeden z założycieli Klanu. I dodaje, że wciąż odbywają się Mistrzostwa Polski Architektów w Narciarstwie, czy też lokalne Mistrzostwa Śląska Architektów w Tenisie.

W przygotowaniu imprezy pomogli partnerzy: Arpanel, Hauraton, Lena Lighting, Lexus, Paradyż, Radaway, Schüco i Terrano. Wydarzenie odbywa się pod patronatem honorowym Zarządu Głównego Stowarzyszenia Architektów Polskich, Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej oraz Klubu Architektów Narciarzy i Tenisistów KLAN.

 

Turniej mikstowy Open

 1. Lidia Ostrowska i Jarosław Folwarski
 2. Agnieszka Jamska-Kulka i Janusz Łukasik
 3. Katarzyna Radecka i Piotr Frączek

Turniej deblowy

Kobiety

 1. Małgorzata Cholawo i Lidia Ostrowska
 2. Ewa Sakwerda i Agnieszka Jamska-Kulka
 3. Katarzyna Żołnierek-Mazurek i Katarzyna Radecka

Mężczyźni 55+

 1. Michał Ankiersztajn i Adam Kochański
 2. Bartłomiej Brzózka i Piotr Fischer
 3. Wojciech Łapiński i Lesław Rubik

Mężczyźni 45+

 1. Grzegorz Czaus i Marek Niewiadomski
 2. Karol Fiedor i Piotr Płaskowicki
 3. Rafał Bujnowski i Krzysztof Czyżycki

Mężczyźni Open

 1. Maciej Tomczak i Michał Wieliński
 2. Wojciech Nowak i Wojciech Gajewski
 3. Jarosław Folwarski i Tomasz Urbanowicz

 

Turniej singlowy

Turniej pocieszenia kobiety Open

 1. Agnieszka Bednarczyk-Mleczko
 2. Katarzyna Żołnierek-Mazurek

Turniej pocieszenia mężczyźni 45+

 1. Dominik Adamczyk
 2. Krzysztof Czyżycki

Turniej pocieszenia mężczyźni Open

 1. Mieszko Mazurek
 2. Wojciech Gajewski

Kobiety Open

 1. Lidia Ostrowska
 2. Ewa Sakwerda
 3. Katarzyna Radecka

Mężczyźni 55+

 1. Janusz Łukasik
 2. Andrzej Bartnik
 3. Wojciech Łapiński

Mężczyźni 45+

 1. Marek Gochowski
 2. Grzegorz Czaus
 3. Marek Niewiadomski

Mężczyźni Open

 1. Tomasz Ginter
 2. Jarosław Folwarski
 3. Wojciech Nowak

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *