Tenisowy Turniej Miast – zgłoszenia tylko do 18 maja

Eliminacje Tenisowego Pucharu Miast startują 3 czerwca.

Do czwartku, 18 maja przyjmowane są zgłoszenia amatorskich zespołów do cyklu Tenisowy Turniej Miast – Drużynowy Puchar Polski Amatorów 2023. Wydarzenie startuje 3 czerwca eliminacjami w 16 miejscach w kraju. Wielki finał zaplanowano w dniach 1-3 września na kortach Olimpijski Club we Wrocławiu w ramach Narodowego Dnia Tenisa. Zespoły uczestniczące w rozgrywkach rywalizować będą nie tylko o prestiż, czy okazałe puchary, ale również o nagrody finansowe. Do triumfatorów Tenisowego Turnieju Miast trafi czek w wysokości 40 tys. złotych!

To będzie wyjątkowe wydarzenie dla tenisistów-amatorów z wyjątkową pulą nagród. W cyklu może wziąć udział dowolna drużyna, także taka, która nie jest zrzeszona, ale zgłoszona zostanie przez klub będący w strukturach Polskiego Związku Tenisowego lub przez Wojewódzki Związek Tenisowy i tym samym reprezentować będzie zarówno klub jak i miasto, w którym zarejestrowany jest klub lub WZT.

Najważniejszy warunek jest jeden – to liczba osób. Minimum muszą to być dwie kobiety i dwóch mężczyzn, maksymalnie zespół może liczyć ośmioro graczy.

To już ostatni moment na zapisy, które potrwają do 18 maja (więcej na www.turniejmiast.pl).

W każdym z 16 województw zorganizowane zostaną eliminacje, z których najlepsze ekipy awansują do półfinałów, a następnie do wielkiego finału.

– Eliminacje rozpoczną się 3 czerwca i potrwają do 15 lipca. Zwycięzcy kwalifikacji otrzymają nagrody w wysokości 3 tys. zł. I co należy podkreślić wpisowe od startujących zespołów oraz opłaty za kort na żadnym etapie rozgrywek nie będą pobierane. Półfinały zaplanowane zostały na 30 lipca – wyjaśnia Kinga Szynklarz, koordynator regionalny z Dolnego Śląska, odpowiedzialna także za wrześniowy turniej finałowy.

Zasady rozgrywania poszczególnych pojedynków: dwa mecze gry pojedynczej kobiet, a następnie mężczyzn (będą się odbywać równolegle). Następnie deble kobiet i mężczyzn. Na końcu – jeśli spotkanie nie będzie rozstrzygnięte – planowany jest mikst. Jak podkreślają organizatorzy wszystkie mecze rozstrzygane będą w systemie do 9 wygranych gemów. Przy stanie w gemach 8/8 decyduje super tie-break do 10 punktów.

Partnerami Tenisowego Turniej Miast 2023 są: Ministerstwo Sportu i Turystyki, PZU, Fundacja KGH Polska Miedź, Enea, Tauron, PKO Fundacja, Strefa Tenisa, Jantar Champion. Partner medialny: „Tenis Magazyn”. Patronat: Polski Związek Tenisowy.

– Na koniec należy podkreślić, że najlepsze zespoły mogą liczyć na bardzo atrakcyjne nagrody finansowe. Triumfatorzy otrzymają 40 tys. zł, za drugie miejsce jest 20 tys., za trzecie 10 tys., a za czwarte 5 tys. Drużynom z miejsc 5-8 wręczone zostaną nagrody rzeczowe – kończy Kinga Szynklarz.

(ŁOS)

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Weronika Falkowska to tegoroczna podwójna mistrzyni Polski. Fot. Polski Związek Tenisowy

Weronika Falkowska. Lis na korcie

Lubię gotować. Specjalność zakładu? Makaron ryżowy z krewetkami, cukinia i suszonymi pomidorami – mówi Weronika Falkowska w rozmowie z Józefem Heroldem. Pierwszy telefon po wygranym