Nowości

Tenis plażowy: Mistrzostwa Polski 2021 nad Wisłą w Warszawie!

dnia

Sezon tenisa plażowego w Polsce rozpoczęty, choć są i tacy odważni, dla których nawet kilkustopniowe temperatury nie są przeszkodą. Dla miłośników tej dyscypliny najważniejszą tegoroczną imprezą będą Mistrzostwa Polski, które odbędą się w dniach 13-15 sierpnia na boiskach Monta Beach Volley Club w Warszawie.

Tekst: Maciej Łosiak

– Krajowy czempionat ma być kulminacyjnym punktem sezonu 2021. Nieprzypadkowo wybraliśmy miejsce tego turnieju. Rywalizacja o tytuły odbywać się będzie w niezwykle urokliwym klubie Monta, który położony jest przy bulwarach wiślanych. Jestem przekonana, że wielu mieszkańców Warszawy, ale też turystów, choćby z ciekawości zajrzy, by zobaczyć w akcji najlepszych polskich tenisistów plażowych – mówi Marta Pawłowska, prezes Beach Tennis Poland. I dodaje, że dyscyplina jest tak medialna, że powinna przyciągnąć uwagę stacji telewizyjnych. – Wstępne rozmowy już trwają. Wspiera nas Polski Związek Tenisowy w ramach którego działa nasza organizacja – zaznacza Pawłowska.

Mimo wciąż nie najlepszej pogody w wielu miejscach w Polsce w kwietniu na dobre rozpoczęły sezon kluby beach tennisa. Wrocław, aglomeracja śląska, Poznań, Kościan, czy Krotoszyn to najbardziej prężne ośrodki. Władze BTP liczą, że kolejnym stanie się Warszawa. – Stąd pomysł zorganizowania MP w stolicy – tłumaczy Marta Pawłowska. I podkreśla, że w pierwszy majowy weekend w Spale odbywać się obóz dla wszystkich chętnych, w którym będzie uczestniczyć prawie 50 osób. Rozegrany zostanie również turniej Open.

– Formuła Open to nic innego jak możliwość wspólnej gry amatorów i profesjonalistów. Jest tylko jedno zastrzeżenie. W rozgrywkach deblowych, czy mikstowych w poszczególnych duetach musi być amator i zawodowiec – wyjaśnia prezes Pawłowska. – Formułę Open, stworzyliśmy z myślą o graczach półprofesjonalnych oraz rozpoczynających przygodę z beach tennisem, tak aby i oni mogli walczyć o podium. Gracze profesjonalni, mogą wystąpić bowiem jedynie z całkowicie nowymi zawodnikami co szczegółowo precyzuje regulamin rozgrywek.

W pierwszej części sezonu planowane są jeszcze dwie ważne imprezy. Pod koniec maja na Fabianowie w Poznaniu odbędą się turnieje ITF juniorów i seniorów. Z kolei w dniach 23-25 lipca w Niechorzu rozegrane zostaną zawody Open, które mają być sprawdzianem przed sierpniowymi mistrzostwami Polski.

– Lato, słońce, morze to doskonały moment na promocję tenisa plażowego. Stąd miejsce i czas turnieju w Niechorzu wybraliśmy z rozmysłem – kończy Marta Pawłowska.

Sugerowane artykuły

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *