Rafael Nadal: spróbuję zagrać w Wimbledonie

Rafael Nadal

Rafael Nadal planuje wziąć udział w rozpoczynającym się pod koniec czerwca Wimbledonie. Taką informację przekazał na specjalnie zwołanej w piątek konferencji prasowej.

– Moim zamiarem jest spróbować zagrać w Wimbledonie. W poniedziałek polecę do Londynu. Będę tam trenował przez tydzień, zagram jakiś mecz pokazowy i zobaczę, jak zareaguje moja stopa – powiedział 22- krotny triumfator imprez wielkoszlemowych.

– Muszę jednak poczekać i zobaczyć, jak to wszystko rozwinie się w nadchodzących tygodniach. Ufam, że wszystko pójdzie dobrze i że będę mógł rywalizować. Wrażenia z gry na trawie poprawiają się, został mi ponad tydzień do rozpoczęcia turnieju i mam nadzieję, że pomoże mi to być konkurencyjnym. Trawa to bardzo trudna nawierzchnia – dodał Nadal.

Przypomnijmy, Hiszpan niedawno przeszedł terapię falami radiowymi kontuzjowanej lewej stopy. Po zwycięstwie we French Open deklarował to jako próbę kontynuacji kariery. Wyjaśnił również, że póki co zastosowana terapia zaczyna przynosić efekty i w tym tygodniu ból jest mniej odczuwalny.

– Ten tydzień pokazuje mi, że mam szansę – wyjaśnił Hiszpan. To, co zostało zastosowane w Barcelonie, nie jest w stu procentach natychmiastowe, ale widać zmiany. Poczułem je, terapia zmniejszyła ból stawów – stwierdził zwycięzca Roland Garros 2022.

Nadal po raz ostatni zagrał w Wimbledonie w 2019 roku. Tenisista z Majorki przegrał wówczas po dramatycznym półfinale z Rogerem Federerem 6:7(3), 6:1, 3:6, 4:6.

Na zakończenie 22-krotny triumfator turniejów Wielkiego Szlema potwierdził pojawiające się od kilku dni w mediach informacje o tym, że po raz pierwszy wraz ze swoją żoną Xisce Perello powita na świecie swoje pierwsze dziecko. – To prawda, że będę ojcem, ale wolę nie mówić o moim życiu prywatnym. Nie planuję, żeby to miało zmienić moje życie zawodowe powiedział Nadal.

Kamila Witkowska

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej

Caroline Wozniacki jedyny - jak na razie - tytuł wielkoszlemowy zdobyła podczas Australian Open 2018. Fot. Australin Open

„Dzikie karty” do Australian Open 2024

W dniach 14-28 stycznia w Melbourne rozgrywany będzie pierwszy w sezonie 2024 turniej wielkoszlemowy. Organizatorzy Australian Open 2024 przyznali już pierwsze „dzikie karty”. Jedną otrzymała