Puchar Davisa. W meczu otwarcia zagrają Hubert Hurkacz i Kaipo Marshall

Reprezentanci Polski podczas ceremonii losowania gier Pucharu Davisa.

Pojedynek Huberta Hurkacza (Redeco Wrocław) z Kaipo Marshallem otworzy w piątek o godz. 15 mecz Pucharu Davisa, Polska – Barbados. Potem zagrają Olaf Pieczkowski i Darian King. Rywalizacja zostanie wznowiona w sobotę o godzinie 11 na kortach w Kozerkach. Wtedy debel PZT Team – Karol Drzewiecki (WKS Grunwald Poznań) i Jan Zieliński (CKT Grodzisk Mazowiecki) zmierzą się z Darianem Kingiem i Haydnem Lewisem. Następnie zostaną rozegrane mecze singlowe: Hurkacz – King oraz Pieczkowski – Marshall.

Juniorzy w kadrze Polski

Do reprezentacji narodowej prowadzonej przez kapitana Mariusza Fyrstenberga i trenera kadry narodowej Alka Charpantidisa powołani zostali także dwaj utalentowani juniorzy Tomasz Berkieta  (Legia Tenis Warszawa) i Fryderyk Lechno-Wasiutyński (fairPlace Poznań).

Dwudniowa rywalizacja toczyć się będzie na korcie o twardej nawierzchni typu Laykold w Centrum Szkoleniowym Polskiego Związku Tenisowego przy Akademii Tenis Kozerki. Stawką jest miejsce w przyszłorocznych barażach o prawo gry w Grupie Światowej I.  Ostatnie bilety dostępne: https://www.ebilet.pl/sport/tenis/puchar-davisa

Ceremonia losowania z Mediatece

Ceremonia losowania.
Ceremonia losowania.

W czwartek w Mediatece w Grodzisku Mazowieckim odbyła się ceremonia losowania gier połączona z konferencją prasowa z obydwoma zespołami. Oto co powiedzieli kapitanowie i zawodnicy.

Mariusz Fyrstenberg, kapitan reprezentacji Polski

– Zdecydowanie była to dobra wiadomość, że zagramy w Kozerkach, właściwie pod każdym względem. Dla całego sztabu bardzo istotne jest to, że mamy cztery korty do dyspozycji. Poza kortem centralnym, który mamy czasowo podzielony na pół z Barbadosem, mamy także trzy pozostałe korty, więc tak jak zawodnik się czuje, może trenować i nie jesteśmy ograniczeni czasowo. We wrześniu zawsze jest małe ryzyko pogodowe, ale wygląda na to, ze pogoda nam sprzyja. Jak na razie wszystko składa się perfekcyjnie.

Jeśli chodzi o rywali, to Darian King jest najmocniejszym punktem „na papierze”. Rozmawialiśmy kilka miesięcy temu w Rzymie, że raczej odwiesza rakietę  i teraz skupia się na pomaganiu innym zawodowym tenisistom. Ale niedawno spojrzałem w internecie i się okazało, że wrócił, na dodatek wygrał dwa mocno obsadzone turnieje ITF i przeszedł eliminacje do turnieju ATP 250 w Winston-Salem, pokonując zawodnika z pierwszej setki rankingu ATP. Chociaż Barbados brzmi dość egzotycznie, to oni prezentują bardzo dobry tenis, więc tutaj nie będzie nic za darmo i z takim nastawieniem mentalnym wchodzimy w ten mecz. Mają mocną parę deblową, która grała wiele razy ze sobą. Utytułowani nie są, ale nie jest to taka drużyna, żebyśmy mogli z góry możemy coś zakładać.

Hubert Hurkacz, 16. tenisista w rankingu ATP
– Zobaczymy czy będzie jakiś stres podczas spotkania, ponieważ dawno nie miałem okazji grać przed polską publicznością. Zawsze otrzymujemy niesamowite wsparcie od polskich kibiców na całym świecie, więc tym bardziej cieszę się, że będę mógł zagrać przed polską publicznością w reprezentacji narodowej.

Olaf Pieczkowski, 646. tenisista w rankingu ATP
– To sama przyjemność spędzać czas z drużyną, tym bardziej, że rok temu miałem okazję w niej debiutować w Inowrocławiu. Teraz będzie zupełnie inaczej, bo będzie obserwować mnie z ławki drużyny szesnasta rakieta świata, więc będzie trochę stresu. Wydaje mi się, że to super czas dla mnie, żeby pokazać się z dobrej strony i wierzę, że wygramy całe spotkanie.

Jan Zieliński, 18. deblista świata w rankingu ATP
– Bardzo lubię grać w reprezentacji narodowej i ten czas spędzony z drużyną. To zawsze wielka przyjemność grać z kimś kogo się zna bardzo dług i uważam, że Karol zasłużył na miejsce w kadrze. Długo czekał na to i się wreszcie doczekał. Dlatego nie możemy się doczekać sobotniego spotkania i wierzymy, że zakończy się ono naszym sukcesem i wszyscy będą zadowoleni.

Karol Drzewiecki, 127. deblista w rankingu ATP
– To zawsze  była dla mnie ogromna motywacja, żeby dostać się do kadry narodowej i w końcu mi się to udało. Mam nadzieję, że ostatnimi wynikami potwierdziłem to, że zasłużyłem na powołanie i wspólną grę z Janem Zielińskim w meczu Pucharu Davisa. Będzie to dla mnie ważne doświadczenie. Cieszę się, że zagramy razem na korcie i wierzę, że wspólnie jako drużyna wywalczymy awans.

Tomasz Berkieta, 1576. w rankingu ATP
– Traktuję to jako ogromne doświadczenie. To kolejny kroczek do przodu, czyli grania w turniejach ATP. Trenowanie tutaj przez parę dni z takimi dobrymi i znanymi zawodnikami jest dużym wyróżnieniem i doświadczeniem, które na pewno zaprocentuje w przyszłości.

 Damien Applewhaite, kapitan reprezentacji Barbadosu
– Chciałem podziękować za bardzo dobre przyjęcie mojej drużyny przez Polski Związek Tenisowy. Czujemy się tutaj naprawdę dobrze. To zawsze zaszczyt grać w Pucharze Davisa, zwłaszcza jak mamy taką daleką podróż do przebycia. Wiem, że macie fantastycznych zawodników, więc czeka nas ciekawe spotkanie

Darian King, 482. w rankingu ATP (był już 106.)
– Ostatnie dwa lata tenisowo były dla mnie ciężkie z powodu kontuzji, ale zawsze gra dla reprezentacji oraz osiągane w ostatnich miesiącach wyniki motywują mnie do dalszej pracy i grania w tenisa. Starałem się bardzo dobrze przygotować do tego spotkania. Cieszę się, że mogę być tutaj, spędzić czas z drużyną i cieszyć się na grą.

Kaipo Marshall
– Niecodziennie gra się przeciwko takim przeciwnikom. Hubert to będzie najwyżej notowany rywal, z jakim kiedykolwiek miałem możliwość się zmierzyć. Jestem niesamowicie wdzięczny, że będę miał okazję zagrać przeciwko Hurkaczowi, ale zrobię wszystko, żeby pokazać się jak najlepiej i dumnie reprezentować swój kraj.

Oficjalny plakat piątkowo-sobotniego wydarzenia.
Oficjalny plakat piątkowo-sobotniego wydarzenia.

Plan gier meczu Polska – Barbados w Kozerkach:

piątek, 15 września (godz. 15.00)

Hubert Hurkacz – Kaipo Marshall
następnie

Olaf Pieczkowski – Darian King

sobota (godz. 11.00)

Karol Drzewiecki, Jan Zieliński – Darian King, Haydn Lewis

następnie

Hurkacz – King
następnie (jeśli zajdzie konieczność)

Pieczkowski – Marshall

Tomasz Dobiecki

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej

Caroline Wozniacki jedyny - jak na razie - tytuł wielkoszlemowy zdobyła podczas Australian Open 2018. Fot. Australin Open

„Dzikie karty” do Australian Open 2024

W dniach 14-28 stycznia w Melbourne rozgrywany będzie pierwszy w sezonie 2024 turniej wielkoszlemowy. Organizatorzy Australian Open 2024 przyznali już pierwsze „dzikie karty”. Jedną otrzymała