Przegrane finały Magdaleny Fręch w Dubaju

Magdalena Fręch zagrała w finale singla i debla w Dubaju. Fot. Al Habtoor Tennis Challenge

Magdalena Fręch (118. WTA, Górnik Bytom) stanęła w niedzielę przed szansą sięgnięcia po dwa tytuły mistrzowskie podczas turnieju ITF Al Habtoor Tennis Challenge o puli nagród 100 tysięcy dolarów (ITF 100+H) w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale żadnej z tych szans niestety nie wykorzystała. Urodzona w Łodzi tenisistka Górnika Bytom  najpierw przegrała w finale gry pojedynczej z Francuzką Elsą Jacquemot (204. WTA) 5:7, 2:6, a następnie w parze z Ukrainką Katerina Volodko uległa 1:6, 3:6 duetowi węgiersko-francuskiemu Timea Babos/Kristina Mladenović w finale gry podwójnej.

Rozstawiona w imprezie z „trójką” Magdalena Fręch była raczej faworytką finału w grze pojedynczej z klasyfikowaną w światowym rankingu o 86 lokat niżej Elsą Jacquemot. Szybko jednak okazało się, że Francuzka będzie trudną przeciwniczką. Elsa Jacquemot już w gemie trzecim wypracowała pierwsze dwie szanse na break i chociaż wówczas ich nie wykorzystała, w następnym gemie serwisowym Polki dopięła już swego, obejmując prowadzenie 3:2. Podopieczna trenera Andrzeja Kobierskiego tę stratę wprawdzie odrobiła doprowadzając do remisu 4:4, ale w gemie 11. raz jeszcze straciła podanie, po czym Francuzka wygranym własnym gemem serwisowym zamknęła seta zwycięstwem 7:5.

Set II od początku przebiegał już pod dyktando tenisistki francuskiej. Elsa Jacquemot w drugiej partii finału zdobyła break już w gemie otwarcia, następnie uzyskała przełamanie w gemie piątym i pewnie utrzymała przewagę odnosząc w secie zwycięstwo 6:2 i wygrywając trwający dokładnie dwie godziny finał 7:5, 6:2. W drugiej odsłonie niedzielnego meczu Polka nie miała już żadnej okazji na odebranie serwisu rywalce.

Mistrzynie wielkoszlemowe z tytułem w Dubaju

W finale gry podwójnej polsko-ukraińska para Magdalena Fręch/Kateryna Volodko zmierzyła się z najwyżej rozstawioną w imprezie w Dubaju parą węgiersko-francuską Timea Babos/Kristina Mladenović. Tu o końcowy sukces było Polce o wiele trudniej, gdyż po przeciwnej stronie siatki występowała jedna z lepszych kobiecych par deblowych ostatnich lat, m. im triumfatorki czterech turniejów wielkoszlemowych (Australian Open 2018 i 2020 oraz French Open 2019 i 2020 w grze podwójnej kobiet). Zgodnie z przewidywaniami para Timea Babos/Kristina Mladenović okazała się lepsza sięgając po tytuł po zwycięstwie 6:1, 6:3. Tak wysoki wynik oraz fakt, że mecz trwał 65 minut, nie w pełni oddają przebieg rywalizacji na korcie, sporo gemów gemów było bowiem wyrównanych.

Krzysztof Maciejewski

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości