Polacy w turniejach ITF. Szymon Kielan i Filip Peliwo w półfinale

Szanse na końcowy triumf zachował występujący w imprezie ITF M115 Sharm EISheikh 3 w Egipcie Szymon Kielan.

Ze zmiennym szczęściem grali w piątek polscy tenisiści występujący w ćwierćfinałach imprez ITF. Do półfinału awansowali Filip Peliwo oraz Szymon Kielan, odpadł natomiast Maks Kaśnikowski.

W turnieju M15 Monastir 7 w Tunezji w grze pojedynczej z dwoma najwyższymi numerami byli rozstawieni Polacy, lecz polskiego finału nie będzie.

Dalej gra najwyżej rozstawiony Filip Peliwo (368. ATP), który w piątkowe przedpołudnie awansował do półfinału, wygrywając w dwóch setach ze sporo niżej klasyfikowanym w światowym rankingu Francuzem Nicolasem Tepmahcem (805. ATP) 7:6 (2), 6:3.

Po porażce 3:6. 6:7 (2) z niżej notowanym Włochem Lorenzo Rottolim (791. ATP) odpadł natomiast rozstawiony z „dwójką” Maks Kaśnikowski (386. ATP).

O awans do finału Filip Peliwo zagra z rozstawionym z „czwórką” tenisistą z Monaco Lucasem Catariną (536. ATP).

Szanse na końcowy triumf zachował również występujący w imprezie ITF M115 Sharm EISheikh 3 w Egipcie Szymon Kielan. Rozstawiony z „czwórką” Polak (660. ATP) w piątek zameldował się w półfinale, bez problemów pokonując 6:3, 6:3 Duńczyka Johannesa Ingildsena (825. ATP).

W półfinale Szymon Kielan zmierzy się z turniejową „piątką” Włochem Simone Roncallim (670. ATP). Obu tenisistów w światowym rankingu dzieli tylko 10 pozycji, zapowiada się więc ciekawa, wyrównana rywalizacja.

Druga para półfinałowa: Saba Purtseladze (553. ATP, Gruzja, 1) – Peter Fajta (626. ATP, Węgry, 3). Dodać jedynie można, że w I rundzie (1/16 finału) Węgier wyeliminował Martyna Pawelskiego.

(MAC)

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej

Caroline Wozniacki jedyny - jak na razie - tytuł wielkoszlemowy zdobyła podczas Australian Open 2018. Fot. Australin Open

„Dzikie karty” do Australian Open 2024

W dniach 14-28 stycznia w Melbourne rozgrywany będzie pierwszy w sezonie 2024 turniej wielkoszlemowy. Organizatorzy Australian Open 2024 przyznali już pierwsze „dzikie karty”. Jedną otrzymała