Polacy grają w turniejach ITF. Awans Szymona Kielana i Filipa Peliwo

Szymon Kielan wywalczył awans do II rundy turnieju ITF M15 w Sharm EISheikh 3 w Egipcie.

Trzech Polaków, Martyn Pawelski, Szymon Kielan i Michał Mikuła rozpoczęło w środę występ w turnieju ITF M15 w Sharm EISheikh 3 w Egipcie, natomiast Filip Peliwo w turnieju ITF M15 Minastir 7 w Tunezji. Awans do II rundy uzyskali Kielan oraz Peliwo.

Martyn Pawelski (778. ATP), który 12 lutego triumfował w poprzednim turnieju w Sharm EISheikh zdobywając swój drugi tytuł mistrzowski w imprezie ITF, w środę, w I rundzie (1/16 finału) kolejnego turnieju w tej miejscowości, stanął przed trudną próbą, jego pierwszym rywalem był bowiem sporo wyżej klasyfikowany w światowym rankingu tenisista węgierski Peter Fajta (626. ATP). Młody, 18-letni Polak walczył, ale nie dał rady rozstawionemu z „trójką” przeciwnikowi, przegrywając 1:6, 4:6. Martyn Pawelski stanął przed szansą by „wrócić do meczu” po tym jak w secie II zdobył break na 4:5, kiedy rywal serwował po zwycięstwo, lecz w gemie 10 drugiej partii ponownie stracił serwis i schodził z kortu pokonany w dwóch setach.

Z dużo wyżej notowanym rywalem zmierzył się również Michał Mikuła (1088. ATP). Przeciwnikiem polskiego tenisisty był Włoch Marco Miceli (698. ATP), który wygrał środowe spotkanie 7:5, 6:2.

Więcej szczęścia miał w losowaniu Szymon Kielan (660. ATP), ale on jest rozstawiony w imprezie z numerem „czwartym”. Pierwszym rywalem Polaka był na początek niżej notowany tenisista ukraiński Ilja Beloborodko i Szymon Kielan nie zaprzepaścił szansy awansu, wygrywając po trzysetowej batalii 6:2, 6:7 (3), 6:1. Ukraiński tenisista – po tie-breaku w secie II – zdołał wprawdzie doprowadzić do rozstrzygającego seta III, ale w decydującej partii, podobnie jak w secie otwarcia, zdecydowanie lepszy był Polak.

W meczu o awans do ćwierćfinału przeciwnikiem Kielana będzie o wiele niżej nieklasyfikowany w rankingu ATP reprezentant gospodarzy, Egipcjanin Faris Zakaryia (1075. ATP). Szymon Kielan będzie zdecydowanym faworytem potyczki z Egipcjaninem, z którym w I rundzie zwycięskiego dla siebie turnieju Martyn Pawelski wygrał w minionym tygodniu 6:2, 6:2.

Filip Peliwo (368. ATP) zmierzył się na początek z niżej notowanym tenisistą chorwackim Luką Mikrutem (1146.ATP) wygrywając po odwróceniu przebiegu rywalizacji dopiero w trzech setach 3:6, 6:3,  6:1.

W II rundzie (1/8 finału) przeciwnikiem najwyżej rozstawionego w imprezie Polaka będzie Francuz Lilian Marmousez (896. ATP).

(MAC)

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej

Caroline Wozniacki jedyny - jak na razie - tytuł wielkoszlemowy zdobyła podczas Australian Open 2018. Fot. Australin Open

„Dzikie karty” do Australian Open 2024

W dniach 14-28 stycznia w Melbourne rozgrywany będzie pierwszy w sezonie 2024 turniej wielkoszlemowy. Organizatorzy Australian Open 2024 przyznali już pierwsze „dzikie karty”. Jedną otrzymała