Piotr Matuszewski zadebiutował w cyklu ATP Tour. Niestety bez sukcesu

Piotr Matuszewski (Calisia Tenis Pro Kalisz) ma już za sobą debiut w imprezie głównego cyklu ATP Tour. Fot. Piotr Kucza/LOTTO SuperLIGA

Piotr Matuszewski (Calisia Tenis Pro Kalisz) ma już za sobą debiut w imprezie głównego cyklu ATP Tour. Polsko-australijska para deblowa Matuszewski/Matthew Christopher Romios w pierwszej rundzie (1/8 finału) gry podwójnej turnieju ATP 250 Fayez Sarofim & Co. U.S. Men’s Clay Court Championship na ziemnych kortach w Houston, w nocy z poniedziałku na wtorek 1/2 kwietnia 2024 czasu polskiego, uległa duetowi amerykańsko-australijskiemu William Blumberg/John Peers przegrywając w dwóch setach 0:6, 3:6 i odpadając z imprezy. Pierwszy w karierze Polaka występ w turnieju ATP Tour trwał 45 minut.

Zwłaszcza o secie otwarcia Piotr Matuszewski i Matthew Christopher Romios zapewne chcieliby jak najszybciej zapomnieć, bo zostali zdominowani przez rywali, którzy po 18 minutach zwyciężyli 6:0!

Dopiero w secie drugim na korcie w Houston mieliśmy więcej tenisowej rywalizacji. Tym razem o wygranej duetu amerykańsko-australijskiego przesądził jeden jedyny break zdobyty przez parę William Blumberg/John Peers w gemie szóstym. Amerykanin i Australijczyk podwyższyli wówczas prowadzenie w secie do na 4:2 i utrzymali do końca korzystny rezultat. Serwując po zwycięstwo w meczu, William Blumberg i John Peers w gemie ósmym drugiego seta utrzymali podanie na sucho, wygrywając drugą partię pojedynku po 27 minutach 6:3 i zameldowali się w ćwierćfinale turnieju ATP 250 Fayez Sarofim & Co. U.S. Men’s Clay Court Championship, pokonując debiutujący w imprezie takiej rangi duet Piotr Matuszewski/Matthew Christopher Romios 6:0, 6:3 (czytaj też: Dehli Open. Piotr Matuszewski z drugim tytułem w grze podwójnej w tym sezonie).

Nadzieje na ewentualne odwrócenie przebiegu rywalizacji Piotr Matuszewski i Matthew Christopher Romios mogli mieć w zasadzie tylko do momentu straty podania w secie drugim. Wcześniejszy fragment drugiej odsłony meczu był praktycznie jedynym wyrównanym. Polak i Australijczyk najpierw w gemie rozpoczynającym druga odsłonę pojedynku nie wykorzystali break-pointa, a w kolejnym gemie, po siedmiu gemach przegranych z rzędu, utrzymali po obronie break-pointa serwis, wygrywając pierwszy gem w meczu.

W ćwierćfinale nierozstawiona para William Blumberg/John Peers zmierzy się ze zwycięzcami meczu 1/8 finału Andres Andrade/Ben Shelton(Ekwador/USA) – Julian Cash/Robert Galloway (Wielka Brytania/USA).

Na koniec dodajmy, że turniej jest dość mocno obsadzony. W grze podwójnej, najwyżej rozstawiona została para amerykańska Austin Krajicek/Rajeev Ram, a z numerem drugim Amerykanie Nathaniel Lammons i Jackson Withrow.