Pewny awans Magdy Linette

Magda Linette. Fot. ITF

Poznanianka Magda Linette po raz trzeci w karierze pokonała rosyjską tenisistkę Jewgieniję Rodinę, tym razem 6:3, 6:4 w II rundzie prestiżowego turnieju Miami Open presented by Itaú 2023.

Magda Linette w czwartek późnym wieczorem polskiego czasu w dobrym stylu uzyskała awans do III rundy gry pojedynczej kobiet, imprezy rozgrywanej na twardych kortach kompleksu Hard Rock Stadium Miami Gardens w Miami na Florydzie w USA. Tym samym Polka, rozstawiona z numerem „20”, już poprawiła swój wynik z poprzedniej edycji zawodów.

Mecz rozpoczął się świetnie dla Magdy Linette, która w dwóch pierwszych gemach serwisowych rywalki zdobyła break, a że sama pewnie utrzymała podanie, objęła prowadzenie 4:0. Wprawdzie od tego momentu gra się wyrównała, w gemie piątym Polka straciła serwis, a w kolejnym gemie nie wykorzystała dwóch break-pointów, lecz szybko opanowała sytuację, pewnie utrzymując podanie w dwóch następnych własnych gemach serwisowych i po 41 minutach „zamknęła” set otwarcia w pełni zasłużonym zwycięstwem 6:3.

W drugiej odsłonie meczu rywalizacja była już dużo bardziej zacięta i nie przebiegała tak bardzo pod dyktando tenisistki AZS Poznań. Tym razem to Jewgienija Rodina zdobyła jako pierwsza break na 3:1, ale Magda Linette natychmiast odpowiedziała przełamaniem powrotnym i tenisistka rosyjska nie ugruntowała prowadzenia. Od wyniku 3:1 dla Rodiny Magda Linette wygrała cztery gemy z rzędu, w tym dwa przy serwisie przeciwniczki i wychodząc na prowadzenie 5:3 była już o krok od zwycięstwa. Jewgienija Rodina jeszcze próbowała walczyć, w gemie dziewiątym utrzymała podanie na sucho, ale na więcej Magda Linette już rywalce nie pozwoliła. Serwując po zwycięstwo w meczu Polka nie przegrała ani jednej wymiany, przy pierwszej piłce meczowej kończąc seta II zwycięstwem 6:4 i tym samym po godzinie i 46 minutach zameldowała się w III rundzie Miami Open presented by Itaú 2023, pokonując Jewgieniję Rodinę 6:3, 6:4.

O awans do IV rundy (1/8 finału) Magda Linette zagra ze zwyciężczynią meczu Victoria Azarenka – Camila Giorgi.