Nowości

Obstawiają mecze u bukmacherów i… rywalizują na korcie

dnia

Tworzą nietypową, a zarazem potężną grupę. Na Facebooku w skład największego w Polsce „teamu” tenisowo-bukmacherskiego wchodzi prawie 10 tysięcy osób.

Dawid Wiktorski, pomysłodawca stworzenia grupy postanowił w ubiegłym roku zintegrować to środowisko i zorganizował turniej Tenis by Dawid Cup. W tym roku na kortach na Towarzystwa Tenisowego Świerczewo odbyła się druga impreza z tego cyklu.

– Tenis by Dawid to nie tylko grupa, ale także fanpage, strona www, twitter oraz wspomniany turniej. Głównym założeniem grupy jest codzienna dyskusja oraz analiza spotkań tenisowych na każdym szczeblu rozgrywek – wyjaśnia Dawid Wiktorski.

Pomysł, by stworzyć taką grupę zrodził się w 2015 roku, a został zrealizowany dokładnie w maju. Ta zbiorowość bez większej promocji urosła do sporych rozmiarów. 27-letni obecnie administrator i założyciel Dawid Wiktorski zafascynował się tenisem kilkanaście lat temu, a zaczęło się od przypadkowej transmisji w telewizji. Później zainteresowanie przeniosło się na kort i trwa do chwili obecnej.

Dla Dawida tenis amatorski jak i zawodowy jest nieodzowną częścią dnia jak i całego życia, a swoje wskazówki oraz analizy zamieszcza w grupie oraz stronie, na której można znaleźć sporo typów, zapowiedzi oraz artykułów (www.tenisbydawid.pl). Dawid wywodzi się z Głogowa, a dokładnie z jego okolic, lecz po liceum naukę kontynuował na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, zostając magistrem geologii. W Poznaniu rozwijał swoją pasję do tenisa i poszerzał grono znajomych/sparingpartnerów, poznając tenisowy Poznań. Obecnie wrócił do Głogowa, gdzie pracuje w specjalistycznym laboratorium Centrum Badań Jakości na terenie Huty Miedzi Głogów.

– Około dwóch lat temu narodził się pomysł zorganizowania turnieju skupiającego tak dużą społeczność, w celu integracji i poznania się przy okazji rywalizując na korcie – dodaje Dawid Wiktorski.

Pierwsza jak i druga edycja odbyła się na kortach Towarzystwa Tenisowego Świerczewo, dzięki znajomości z Robertem Knoffem oraz Marcinem Kosteckim. Pomysł ostatecznie okazał się trafiony i planowane są kolejne edycje. Bardzo możliwe, że także zimą.

– Nasz projekt jest ambitny, gdyż drogą Polskiej Ligi Tenisa chcemy prowadzić transmisje live z kortów na platformę youtube. Jedyną rzeczą, która może ograniczać to finanse, gdyż obecne grono sponsorów jest bardzo skromne – kończy Dawid Wiktorski.

Wyniki drugiej edycji Tenis by Dawid Cup:

Kategoria A (3,5 NTRP i powyżej):
1. Sławomir Wrzeszcz (Złotów)
2. Paweł Scheffs (Poznań)
3. Michał Jarmułowicz (Szczecin)

Kategoria B (poniżej 3,5 NTRP):
1. Jarosław Rumiński (Poznań)
2. Mikołaj Pędzich (Warszawa)
3. Kamil Błaszczyk (Jarocin)

Sugerowane artykuły

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *