Nie żyje Piotr Żurek

Piotr Żurek.

Nie żyje Piotr Żurek. Zmarł nagle 13 kwietnia. Miał 55 lat. Piotr był wielkim przyjacielem sportu, kochał tenis. Od 2023 roku był przewodniczącym Rady ds. Kształcenia i Doskonalenia Trenerów PZT. Posiadał tytuły naukowe profesora AWF i doktora habilitowanego. W ostatnich latach był dziekanem gorzowskiej filii Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Pisał także teksty dotyczące metodologii i szkolenia do „Tenis Magazynu”.

„Z wielkim smutkiem, niedowierzaniem i bólem informujemy, że dzisiaj zmarł nagle nasz wspaniały kolega, Przyjaciel naszego klubu – Piotr Żurek. Pomagał nam w wielu sprawach, wspierał nas swoim doświadczeniem i życzliwością. Będzie nam Ciebie brakować, Piotrze.” – można przeczytać na profilu Aktorskiego Klubu Tenisowego, którego członków wspierał wiedzą i doświadczeniem.

– Piotr był bardzo konkretną osobą, mającą zawsze własne zdanie. Jednocześnie umiał słuchać, potrafił przyjmować argumenty innych. Zawsze spokojny, często uśmiechnięty. To bardzo duża strata dla środowiska tenisowego w Polsce i także dla nas, redakcji “Tenis Magazynu”. Będzie nam brakować merytorycznych artykułów Piotra, ale przede wszystkim Jego – wspomina Maciej Łosiak, redaktor naczelny „Tenis Magazynu”.

Piotr Żurek studia magisterskie w zakresie wychowania fizycznego ukończył w Zamiejscowym Wydziale Kultury Fizycznej poznańskiej AWF w Gorzowie Wlkp. (1994), a studia trenerskie w AWF Poznań (1997). Pracę doktorską z zakresu fizjologii wysiłku fizycznego obronił w AWF Poznań (2005), zaś stopień naukowy doktora habilitowanego uzyskał w 2016 r. Ukończył kierunek Zarządzanie na Uniwersytecie Warszawskim (2020).

W swoim dorobku posiadał liczne publikacje naukowe, których tematyka dotyczyła wybranych aspektów wysiłku fizycznego w różnych dyscyplinach sportowych.

Piotr Żurek zmarł w wieku 55 lat.
Piotr Żurek zmarł w wieku 55 lat.

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej