Nadia Affelt i Inka Wawrzkiewicz w finale gry podwójnej Bohdan Tomaszewski Cup 2022

Inka Wawrzkiewicz i Nadia Affelt zagrają w finale gry podwójnej Bohdan Tomaszewski Cup 2022.

Polki, Nadia Affelt i Inka Wawrzkiewicz zagrają w finale gry podwójnej Bohdan Tomaszewski Cup 2022, 53. edycji międzynarodowego turnieju tenisowego do lat 16 rozgrywanego na kortach Legii Warszawa. Mecz przy Myśliwieckiej z udziałem młodych Polek zaplanowano w piątek (26 sierpnia) ok. godziny 13.30.

W grze pojedynczej Polaków w finałach niestety nie zobaczymy, rywale z zagranicy okazali się lepsi, ale gra podwójna jest dla biało-czerwonych szczęśliwa. Nadia Affelt i Inka Wawrzkiewicz grały przeciwko rumuńsko-czeskiemu duetowi Diana-Ioana Simonescu i Lucie Slamenikova. Mecz rozgrywany był w trudnych warunkach, w pełnym słońcu. Nadia i Inka pierwszą partię przegrały gładko, w drugiej wzięły rewanż, w trzecim – super tie-breaku – przegrywały już 8:9, ale obroniły piłkę meczową i ostatecznie wygrały starcie 2:6, 6:2, 11-9. Przy jednej z ostatnich piłek Wawrzkiewicz źle stanęła na korcie, więc kończyła mecz z grymasem bólu i pierwsze kroki – po pomeczowym wywiadzie – skierowała do lekarza. Zapewnia jednak, że w piątek wyjdzie na kort. Jej koleżanka Affelt dodaje, że po to, aby wygrać.

Inka Wawrzkiewicz.

Przypomnijmy, że Bohdan Tomaszewski Cup należy do cyklu Tennis Europe kategorii 1. Oznacza to, że przyjeżdżają do Warszawy czołowi zawodnicy z kategorii do lat 16 z całego kontynentu. W tym roku stratują gracze aż z 21 krajów, co jest rekordem. Tradycyjnie rywalizacja toczy się o repliki mosiężnego pucharu z 1968 roku i cenne nagrody. Warto dodać, że prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda ufundował puchary dla najlepszego Polaka i najlepszej Polki.

Rywalizacja toczy się o repliki mosiężnego pucharu z 1968 roku.
Rywalizacja toczy się o repliki mosiężnego pucharu z 1968 roku.

Patron turnieju,redaktor Bohdan Tomaszewski to legenda dziennikarstwa. Urodzony w 1921 roku za młodu sam grał w tenisa. Wziął udział w Powstaniu Warszawskim jako żołnierz AK (ps. „Mały”). Relacjonował 12 igrzysk olimpijskich, wiele mistrzostw świata. Pisał książki, artykuły i felietony. Otrzymał Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski i Medal Zasłużonego dla Miasta Warszawy. W 1968 roku założył turniej o mosiężny pucharek, który wciąż trwa. Pan Bohdan zmarł 27 lutego 2015 roku.

Turniej finansowany jest przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Stołecznego Warszawa oraz Polskiego Związku Tenisowego. Partnerami są Legia Tenis&Golf, Lexus, Wodociągi Warszawskie i Muzeum Sportu. 

PÓŁFINAŁY SINGLA CHŁOPCÓW

Kerem Ylimaz (5, Turcja) – Oskari Paldanius (Finlandia)

Timofei Derepasko (1) – Daniel Balascak (8, Słowacja)

PÓŁFINAŁY SINGLA DZIEWCZĄT

Ksenia Efremova (6) – Diana-Ioana Simionescu (5, Rumunia)

Beatrise Zeltina (7, Łotwa) – Noemi Maines (2, Włochy)

FINAŁ DEBLA DZIEWCZĄT

Nadia Affelt/Inka Wawrzkiewicz (Polska) – Laima Vladson (3, Litwa)/Beatrise Ze;ltina (3, Łotwa)

FINAŁ DEBLA CHŁOPCÓW

William Rejchtman Vinciguerra (1, Szwecja), Kerem Yilmaz (1, Turcja) – Maxwell Castle (3, Wielka Brytania)/Stepan Sklenicka (3, Czechy)

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Amerykanin Alex Michelsen (97. ATP, 4) przegrał w pięciu setach 2:4, 3:4 (3), 4:3 (3), 4:3 (5), 3:4 (4) z Hamadem Medjedoviciem (110. ATP Serbia, 6)

Next Gen 2023 rozpoczęty

We wtorek rozpoczął się w krytym kompleksie King Abdullah Sports City w mieście Dżudda w Arabii Saudyjskiej ostatni w sezonie 2023 istotny turniej w męskim

Maria Szarapowa wraca na kort?

To już prawie trzy lata jak Maria Szarapowa zakończyła swoją karierę tenisową po ostatnim meczu na Australian Open 2020, gdzie uległa Donnie Vekic w pierwszej