Nowości

Mistrzostwa Polski Lekarzy

dnia

W Olsztynie odbyły się 29 Letnie Mistrzostwa Polski Lekarzy w Tenisie ,,Lexus Cup 2019″. Turniej szczególny, bo Polskie Stowarzyszenie Tenisowe Lekarzy obchodziło na nim jubileusz 20-lecie istnienia. Pierwsze w historii lekarskiego sportu mistrzostwa Polski w tenisie ziemnym odbyły się w 1991 roku w Olsztynie. Ich pomysłodawcą i organizatorem był prezes Olsztyńskiego Towarzystwa Tenisowego, laryngolog Zbigniew Frenszkowski. Historia zatoczyła koło i lekarze w tym roku powrócili ,,do korzeni” i rywalizowali o tytuły mistrzowskie również w Olsztynie. Przez cztery dni 140 medyków walczyło w singlu, deblu, mikście i turnieju pocieszenia na dwóch obiektach tenisowych przy ul. Olimpijskiej 9A oraz przy ul. Radiowej 32.

Pierwszego dnia mistrzostw w hotelu turniejowym ,,Omega” odbyła się konferencja naukowa podczas której mogliśmy posłuchać m.in bardzo ciekawego wykładu na temat odgłosów wydawanych podczas wysiłku przez tenisistów w kontekście otolaryngologicznym. Po wykładach lekrze bawili się na bankiecie, na którym obecny Zarząd PSTLu nagrodził pięknymi statuetkami lekarzy, którzy na koniec sezonu 2018 zajęli 1 miejsce w rankingu PSTL w singlu i w deblu w swoich kategoriach wiekowych. Zbigniew Frenszkowski – pierwszy, Honorowy Prezes PSTL, z okazji 20-lecia Stowarzyszenia wygłosił autorski wiersz o tematyce tenisowej obfitujący w wiele rymów i odniesień do historii lekarskiego sportu. Lekarze wraz z osobami towarzyszącymi najbardziej zasłużeni dla Stowarzyszenia i o najdłuższym stażu turniejowym zostali uhonorwani pamiątkowymi odznakami i pucharami.

W przyszłym roku 30 Letnie MP Lekarzy w Tenisie zaplanowane są w Poznaniu. Więcej o tenisowych turniejach lekarskich na stronie www.pstl.org.

Medale dla Wielkopolskiej Izby Lekarskiej zdobyli: Anna Komar (złoty medal w singlu i brązowy w deblu w kategorii +45), Olesja Szpak (złoty medal w singlu i srebrny w mikście w kategorii open), Małgorzata Pawelec-Wojtalik (złoty medal w singlu w kategorii +60, srebrny medal w deblu w kategorii +55), Kacper Mularczyk (złoty medal w singlu i deblu w kategorii open, złoty medal w mikście w kategorii do 100 lat), Łukasz Rotnicki (brązowy medal w singlu w kategorii open), Grzegorz Przybylski (brązowy medal w singlu w kategorii +55), Marek Kintzi (brązowy medal w singlu w kategorii +60), Wojciech Pieczkowski (brązowy medal w singlu i w deblu w kategorii +75), Jerzy Glabisz (złoty medal w deblu w kategorii 55-65),  Adam Onyszkiewicz (brązowy medal w deblu w kategorii +75).

Autor: Marcin Pokrzywnicki – Sekretarz PSTL

Sugerowane artykuły

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *