Nowości

Miksty z Fundacją Ruszaj Się

dnia

Iwona i Krzysztof Osses zostali zwycięzcami pierwszej edycji Turnieju Mikstowego o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Komorniki. W finale pokonali oni rodzeństwo Weronikę i Bartosza Dobroś. Dwa trzecie miejsce zajęli: Małgorzata i Maciej Swienton oraz Katarzyna Haze i Arkadiusz Klemczak.

Do rywalizacji przystąpiło 13 par. – Z zainteresowaniem obserwowałem turniejowe zmagania. Kilka spotkań stało na bardzo dobrym poziomie – podsumował Marian Adamski, przewodniczący Rady Gminy Komorniki, który wręczył puchary najlepszym, a wcześniej rozegrał kilka pokazowych akcji. Przed laty pan Marian grał w tenisa w sekcji Warty Poznań. Podczas turnieju zaprezentował stare, drewniane rakiety tenisowe.

Jednym z uczestników rozgrywek był ksiądz kanonik Jan Polec, proboszcz miejscowej parafii pw Św. Floriana. Duchowny występując wspólnie z Anną Kaczmarek, właścicielką Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Medpark spisywał się bardzo dobrze. Wielu parafian przyszło zobaczyć księdza proboszcza na korcie i uznaniem przypatrywało się jego grze.

– Najtrudniejszy mecz? Każdy był wymagający, bo upał bardzo dokuczał. Jednak finałowe spotkanie miało największy ciężar gatunkowy, bo otworzyła się szansa na końcowy sukces i tym samym doszedł jeszcze element presji – mówi Iwona Osses, która przez cały turniej wraz z mężem Krzysztofem grała rewelacyjnie. Państwo Osses mieli bardzo dobry doping ze strony dwóch synów 13-letniego Oliwiera i 10-letniego Jakuba.

– Chłopcy wprawdzie w tenisa nie grają, ale sport kochają, szczególnie piłkę nożna, która trenują – dodaje Iwona Osses i podkreśla, że na zawodach panowała fantastyczna atmosfera. Małżeństwo Osses od lat gra w tenisa: Krzysztof (przed laty uprawiał piłkę nożną) z sukcesami rywalizuje w rozgrywkach singlowych w gronie amatorów, a największym osiągnięciem Iwony (trenowała taniec) jest zdobycie drugiego miejsca podczas ubiegłorocznego turnieju deblowego Gracja Cup, w którym wystąpiła wspólnie z Aleksandrą Masiotą.

Organizatorami turnieju, któremu towarzyszył Piknik Rodzinny była Fundacja Ruszaj Się oraz Urząd Gminy Komorniki. Bardzo duży wkład w organizację wydarzenia miała także Katarzyna Wójcik, sołtys Wir. Patronat nad imprezą objął Jan Grabkowski, starosta poznański. Gościem honorowym był Jan Broda, wójt gminy Komorniki.

Podziękowania dla partnerów wydarzenia: Wielkopolskie Centrum Zdrowia Medpark, Body Chief, firma Aster, Myjnia Fabianowska 123, Hotel Max, Wirenka – producent wody mineralnej, sołectwo Wiry, Stowarzyszenie Przyjaciół Wir. “Wielkopolski Tenis, Squash i Badminton” wspierał medialnie turniej i piknik.
Sugerowane artykuły

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *