Medale lekarzy z Wielkopolski


W marcu pod egidą Polskiego Stowarzyszenia Tenisowego Lekarzy (PSTL) w Stalowej Woli odbyły się XXII Halowe Mistrzostwa Polski Lekarzy w Tenisie, w których uczestniczyło 76 lekarzy i dentystów z całej Polski. Na podium MP stawali m.in. reprezentanci Wielkopolski.

Tekst: Marcin Pokrzywnicki (sekretarz PSTL )

Turniej odbył się na nawierzchni twardej typu hard w hali tenisowej Miejskiego Klubu Tenisowego. Rywalizowano w singlu, deblu i mikście w różnych kategoriach wiekowych. Rozegrany został także turniej pocieszenia.

Główną atrakcją turnieju była profesjonalna transmisja z kortu nr 1 przeprowadzona przez firmę Podkarpacie Live, dzięki czemu można było obejrzeć w serwisie YouTube na żywo wiele ciekawych meczy z udziałem lekarzy. Spotkania tenisowe były komentowane nawet przez samych uczestników, m.in. przez Agatę Wojciuk, Marcina Pokrzywnickiego, Alfreda Micała i Wojciecha Pietrzaka. Transmisja obejmowała nawet wywiady przeprowadzaone z lekarzami po ich spotkaniach. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę a pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii były nagradzane pięknymi pucharami, medalami i dyplomami.

Wielkopolską Izbę Lekarską reprezentowali: Marek Kintzi (brązowy medal w singlu w kategorii +60), Anna Komar (złoto w singlu i w deblu w kategorii +45, złoto w mikście w kategorii powyżej 100 lat), Małgorzata Pawelec-Wojtalik (złoto w singlu w kategorii +55, srebro w deblu w kategorii +45, srebro w mikście w kategorii powyżej 100 lat), Jakub Kornacki.

Kolejny turniej PSTL odbędzie się od 17 do 19 maja 2019 we Wrocławiu na kortach otwartych z mączki ceglanej na terenie Olimpijski Club.

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Podobne wiadomości

Trzy deblowe tytuły polskich tenisistów

Mijający tydzień przyniósł trzy triumfy polskich tenisistów w międzynarodowym Tourze – wszystkie w grze podwójnej (z zagranicznymi partnerami). Zwycięstwa te odnieśli Katarzyna Kawa, Daniel Michalski

Oświadczenie Polskiego Związku Tenisowego

W związku z informacją o pozytywnym wyniku testu antydopingowego próbki A, przeprowadzonego u zawodnika Kadry Narodowej Juniorów Filipa Pieczonki, o którego wynikach ITF poinformował oficjalnie