Magdalena Fręch wygrała w Cleveland

Magdalena Fręch wygrała pierwszy mecz w kwalifikacjach turnieju w Cleveland. Fot. Wimbledon 2023

W niedzielę zakończy się rozgrywany na twardych kortach w Cincinnati w stanie Ohio w USA turniej tenisowy Western & Southern Open 2023  o randze ATP Masters 1000 oraz WTA 1000, a już w sobotę rozpoczęły się kwalifikacje do kolejnych imprez, w tym do turnieju w Cleveland, w którym uczestniczy Magdalena Fręch (77. WTA). Polka wygrała pierwszy mecz pokonując Argentynkę Guillerminę Nayę 6:0, 6:1.

O udział w turnieju głównym 2023 Tennis in the Land, imprezy  rozgrywanej na odkrytych kortach twardych na Topnotch Stadium, tymczasowym stadionie tenisowym zbudowanym w The Flats w Cleveland w stanie Ohio o kategorii WTA 250 walczy trzecia obecnie polska tenisistka Magdalena Fręch.

Polska tenisistka, urodzona w Łodzi zawodniczka KS Górnik Bytom,  nie miała żadnych problemów z awansem do finału kwalifikacji, w pierwszej rundzie w 48 minut pokonując w sobotni wieczór Argentynkę Guillerminę Nayę 6:0, 6:1.

Klasyfikowana w światowym rankingu tenisistek na odległym, 648. miejscu Argentynka pokonuje tenisistki notowane wyżej od siebie, ale nie z TOP 100 rankingu. W konfrontacji z Magdaleną Fręch była bez szans. Polka od początku do końca spotkania niepodzielnie dominowała na korcie. Pierwszego seta Magdalena Fręch wygrała bez straty gema. Argentynka najdłużej walczyła w gemie szóstym broniąc się przed porażką w secie otwarcia do zera i dopiero przy trzeciej piłce setowej Polka „zamknęła” pierwszą odsłonę meczu wygrywając 6:0 po 25 minutach.

Drugi set okazał się jeszcze krótszy, choć Guillermina Naya wygrała jednego gema. Trzy inne gemy tej odsłony rywalizacji, w tym dwa ostatnie, Polka rozstrzygnęła na swoją korzyść, nie przegrywając ani jednej akcji.

Dodać jedynie możemy, że Magdalena Fręch jest w kwalifikacjach w Cleveland rozstawiona z numerem „szóstym”.

(MAC)

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej

Caroline Wozniacki jedyny - jak na razie - tytuł wielkoszlemowy zdobyła podczas Australian Open 2018. Fot. Australin Open

„Dzikie karty” do Australian Open 2024

W dniach 14-28 stycznia w Melbourne rozgrywany będzie pierwszy w sezonie 2024 turniej wielkoszlemowy. Organizatorzy Australian Open 2024 przyznali już pierwsze „dzikie karty”. Jedną otrzymała