Magdalena Fręch nie zdołała pokonać Simony Halep

Magdalena Fręch nie zdołała sprawić niespodzianki. W III rundzie Wimbledonu Polka uległa w dwóch setach Simonie Halep 6:4, 6:1.

W tegorocznej edycji Wimbledonu Magdalena Fręch podtrzymuje dobrą passę. Debiutująca na trawiastych kortach w Londynie Polka już osiągnęła swój największy sukces w karierze, awansując do trzeciej rundy turnieju wielkoszlemowego. W swoim pierwszym meczu urodzona w Łodzi tenisistka pokonała znacznie wyżej notowaną Camilę Giorgi. Z kolei w drugiej rundzie po wyrównanym spotkaniu uporała się ze Słowaczką Anną Karoliną Schmiedlovą. Jednak dziś Fręch czekało jeszcze trudniejsze zadanie, bowiem na drodze Polki stanęła była liderka rankingu Simona Halep.

Rumunka, podobnie jak Polka, w Wimbledonie nie straciła jeszcze seta, a w swoich wcześniejszych pojedynkach pokonała Karolinę Muchovą oraz Kirsten Flipkens.
Spotkanie lepiej rozpoczęła Simona Halep. Od pierwszych minut Rumunka była niemal bezbłędna w każdym elemencie gry i już na samym początku wyszła na bezpieczne prowadzenie 3:0. Z kolei Polka miała problem z trafieniem pierwszego podania, co ułatwiało tenisistce z Konstancy ofensywną grę. W miarę rozwoju sytuacji, wydarzenia na korcie zaczęły stopniowo ulegać zmianie. Fręch od tego momentu zaczęła polepszać swoją grę, grała cierpliwej i w ósmym gemie odrobiła jedno przełamanie, zmniejszając swoją stratę na 3:5. Jednak na niewiele się to zdało. Po zmianie stron Rumunka dopełniła już formalności i w dziesiątym gemie przy pomocy własnego podania zakończyła tę część meczu.

Bardzo dobrą grę podopieczna Patricka Mouratoglou kontynuowała również w drugiej odsłonie spotkania. Już w gemie otwarcia Rumunka odebrała podanie Fręch, obejmując prowadzenie w meczu. Tym razem łodzianka szybko odrobiła tę stratę. Jednak od tego momentu w grze Polki pojawiły się nerwy, co natychmiast wykorzystała mistrzyni Wimbledonu 2019, która po kilku minutach prowadziła 4:1. Tak zbudowaną przewagę Halep utrzymała już do końca i po godzinie i sześciu minutach gry awansowała do kolejnej rundy.

W 1/8 finału przeciwniczką Rumunki będzie zwyciężczyni meczu Petra Kvitova – Paula Badosa.

Simona Halep – Magdalena Fręch 6:4, 6:1