Magda Linette dołączyła do Drużyny Szpiku

Magda Linette, czołowa polska tenisistka (zajmuje 88. miejsce na świecie) dołączyła do Drużyny Szpiku.

Poznanianka charakterystyczną, czerwoną koszulkę z nazwą i logo fundacji założyła w Centrum Tenisowym Arena. Wsparcie dla szlachetnej idei przypieczętował uścisk dłoni Magdy i Doroty Raczkiewicz, prezes Fundacji Anny Wierskiej Dar Szpiku i zarazem szefowej Drużyny Szpiku.
Jestem już na takim etapie kariery sportowej, że mogę zacząć wspierać szczytny cel jaki przyświeca Drużynie Szpiku. Gdziekolwiek będę nie zapomnę, że jestem ambasadorem fundacji. To dla mnie duży zaszczyt. Może także dzięki mnie uda się pomóc chorej osobie – mówi Magda Linette.
Czym zajmuje się Drużyna Szpiku? To grupa wolontariuszy działających bezinteresownie, z potrzeby serca na rzecz osób chorych na nowotwory krwi w szczególności na białaczki. Obecnie tworzy ją już kilka tysięcy osób.
Gotowość niesienia pomocy to nasz nadrzędny cel – podkreśla Dorota Raczkiewicz. – Ogromnie się cieszę, że do naszej ekipy dołączyła także Magda. Duża w tym zasługa Jakuba Puchalskiego, który też nam dopinguje i wspiera przez swoje inicjatywy. Ostatnią z nich jest tenisowy projekt “Kobiety chwytają za rakiety”. Sama biorą w nim udział,co daje mi dużo frajdy.
Dorota Raczkiewicz zaznacza także, że działalność w Drużynie to dla jednych jest oddanie szpiku, mówienie na czym polega przeszczep, a dla innych bieganie maratonów czy organizowanie zbiórek krwi, spotkań w szkołach.
W szeregach Drużyny Szpiku znajdują się osoby z życia publicznego czy gwiazdy znane ze szklanego ekranu i pierwszych stron gazet. Kapitanem tego teamu jest piłkarz Piotr Reiss. Wspierają go olimpijczycy: Julia Michalska, Michał Jeliński, Anita Włodarczyk, Aneta Konieczna, Szymon Ziółkowski, Monika Drybulska, sprinter Marcin Urbaś. Silną grupę stanowią artyści pod wodzą aktorki Katarzyny Bujakiewicz, której pomagają Magda Stużyńska, Magda Steczkowska, Olga Bończyk, Sylwia Grzeszczak, Macieja Balcar, Mezo, Liber Kalwi, zespół Arka Noego…
12228154_964989223580946_526543800_o

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Podobne wiadomości