LOTOS PZT Polish Tour Łódź Cup. Ciaś, Kaśnikowski, Kielan powalczą o półfinał

Paweł Ciaś w czwartek uporał się bez straty seta z Irlandczykiem Michaelem Agwim. Fot. LOTOS PZT Polish Tour

Paweł Ciaś (KT Kubala Ustroń) numer „trzy” turnieju Łódź Cup, Maks Kaśnikowski (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki) zawodnik LOTOS PZT Team oraz Szymon Kielan (Legia Warszawa) to trzech Polaków, którzy wystąpią w piątek w ćwierćfinałach ITF M15 Łódź Cup (z pulą nagród 15 tys. dol.), turnieju zaliczanego do cyklu LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski.

Jako pierwszy z polskich tenisistów awans do 1/4 finału wywalczył rozstawiony z „czwórką” Kaśnikowski, który pokonał kolegę klubowego z CKT Grodzisk Maz. – Gabriela Matuszewskiego 6:1, 6:2.

– Mecze między Polakami zawsze są trudne, szczególnie kiedy się dobrze znamy, bo trudno wtedy czymś siebie zaskoczyć. Ale cieszę się, że udało mi się w pełni kontrolować przebieg meczu i wygrać go pewnie – powiedział Maks, który na początku lipca odniósł pierwsze zwycięstwo w „seniorskim” Tourze.

Maks Kaśnikowski ma już na koncie jeden wygrany turniej w „seniorskim” Tourze. Fot. LOTOS PZT Polish Tour
Maks Kaśnikowski ma już na koncie jeden wygrany turniej w „seniorskim” Tourze. Fot. LOTOS PZT Polish Tour

Na kortach Olimpijskiego Clubu we Wrocławiu wygrał ITF M15 Betard Cup, również zaliczany do LOTOS PZT Polish Tour. Pierwszy tytuł wywalczył na trzy dni przed 19. urodzinami.

– Fajnie było wygrać pierwszy „dorosły” turniej i wiadomo, że chciałbym szybko powtórzyć tamten sukces. Ale staram się nie myśleć o tym w trakcie tego turnieju, tylko skupiam się na kolejnych meczach i staram się osiągnąć tu jak najlepszy wynik – dodał Kaśnikowski, który teraz w ćwierćfinale spotka się z Williamem Grantem.

Jeśli Maks pokona Amerykanina, to w półfinale może trafić na Petra Nouzę, którego ograł we wrocławskim finale. Na drodze Czecha stanie w piątek Niemiec polskiego pochodzenia Marcel Zieliński.

Dwaj pozostali Polacy będą rywalizować w dolnej połówce turniejowej drabinki i również z zagranicznymi rywalami. Paweł Ciaś w czwartek uporał się bez straty seta z Irlandczykiem Michaelem Agwim 6: 2, 7:6 (7-0) i teraz czeka go pojedynek z Czechem Filipem Dudą. Natomiast Kielan pokonał w drugiej rundzie Słowaka Lukasa Pokornego 3:6, 6:4, 6:3. W meczu o miejsce w półfinale jego rywalem będzie Estończyk Kristjan Tamm.

Szymon będzie musiał w piątek dwukrotnie wychodzić na kort, ponieważ po południu wystąpi jeszcze w półfinale debla, w którym partneruje mu Nouza. Rywalami polsko-czeskiego duetu rozstawionego z numerem drugim będą Włoch Andrea Gola i Szwajcar Nicolas Parizzia.

Szymon Kielan będzie musiał w piątek dwukrotnie wychodzić na kort, ponieważ po południu wystąpi jeszcze w półfinale debla, w którym partneruje mu Petr Nouza. Fot. LOTOS PZT Polish Tour

Wyniki i plan gier: https://www.itftennis.com/en/tournament/m15-lodz/pol/2022/m-itf-pol-03a-2022/order-of-play/ 

Łódź Cup i wrocławski Betard Cup to dwie z sześciu dotychczas rozegranych imprez w ramach LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski 2022. Cykl otworzył w maju turniej OTK SuperSeria – Puchar Polski LOTOS PZT Polish Tour, a na kortach Gdańskiej Akademii Tenisowej rywalizowała krajowa czołówka.

W czerwcu tenisiści mieli okazję rywalizować o punkty do rankingu również w trzeciej imprezie rangi ITF M15 Bytom Cup, a także w challengerze ATP Poznań Open. Natomiast w połowie lipca na kortach Górnika Bytom odbyły się Esvelo 96. Narodowe Mistrzostwa Polski z rekordową pulą nagród przekraczającą sumę miliona złotych. Złoci medaliści w singlu wrócili do domów Mercedesami CLA 180 Coupe od gdyńskiej firmy BMG Goworowski.

Już w przyszłym tygodniu na obiekcie Narodowego Centrum Szkoleniowego Polskiego Związku Tenisowego w Kozerkach koło Grodziska Mazowieckiego będzie okazja kibicować paniom. Wystąpią w pierwszym w kraju turnieju ITF 100, zarazem pierwszym w Polsce rozgrywanym na twardych kortach. Będzie to Memoriał Pary Prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich – Polish Open 2022. Największymi gwiazdami w głównej drabince będą dwie Polki sklasyfikowane w Top 100 rankingu WTA – Magda Linette (AZS Poznań) i zawodniczka LOTOS PZT Team Magdalena Fręch (KS Górnik Bytom).

Sponsorem strategicznym PZT oraz sponsorem tytularnym LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski jest Grupa LOTOS.

Tomasz Dobiecki

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej

Caroline Wozniacki jedyny - jak na razie - tytuł wielkoszlemowy zdobyła podczas Australian Open 2018. Fot. Australin Open

„Dzikie karty” do Australian Open 2024

W dniach 14-28 stycznia w Melbourne rozgrywany będzie pierwszy w sezonie 2024 turniej wielkoszlemowy. Organizatorzy Australian Open 2024 przyznali już pierwsze „dzikie karty”. Jedną otrzymała