Katarzyna Piter i Kimberly Zimmermann otrzymały lekcję od najlepszych

Veronika Kudermetova i Elise Mertens

Jak się można było spodziewać, na ćwierćfinale zakończyła udział w turnieju WTA 250 Libema Open w holenderskim S-Hertogenbosch w grze podwójnej kobiet polsko-belgijska para Katarzyna Piter/Kimberly Zimmermann. Polka i Belgijka zmierzyły się w piątek z najlepszą na razie kobiecą parą deblową sezonu 2022 Veroniką Kudermetovą i Elise Mertens, przegrywając bezdyskusyjnie 1:6, 1:6.

Liderki rankingu WTA Race w grze podwójnej kobiet udzieliły duetowi Piter/Zimmermann surowej lekcji tenisa. W pierwszej partii polsko-belgijska para zdołała zdobyć tylko gema honorowego, kiedy po obronie dwóch piłek setowych utrzymała podanie w gemie szóstym. W następnym gemie siódmym Katarzyna Piter i Kimberly Zimmermann obroniły, już przy serwisie rywalek, jeszcze dwie piłki setowe, przegrywając jednak kolejną, już piątą, piłkę setową, będącą zarazem break-pointem.

W drugiej odsłonie meczu nic się na korcie nie zmieniło. Tym razem duet Piter/Zimmermann zdobył honorowego gema, utrzymując serwis w genie piątym.

Veronika Kudermetova i Elise Mertens, które nie tylko są najlepszą parą deblową sezonu, ale zajmują odpowiednio drugie i pierwsze miejsce w rankingu WTA deblistek, wygrały ostatecznie 6:1, 6:1 w zaledwie 54 minuty.

(MAC)

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Weronika Falkowska to tegoroczna podwójna mistrzyni Polski. Fot. Polski Związek Tenisowy

Weronika Falkowska. Lis na korcie

Lubię gotować. Specjalność zakładu? Makaron ryżowy z krewetkami, cukinia i suszonymi pomidorami – mówi Weronika Falkowska w rozmowie z Józefem Heroldem. Pierwszy telefon po wygranym