Kamil Majchrzak podziękował trenerowi za współpracę

Kamil Majchrzak postanowił dokonać zmian w swoim sztabie trenerskim. W niedzielę polski tenisista poinformował za pomocą mediów społecznościowych o zakończeniu współpracy z Joakimem Nystrom i akademią Good to Great Tennis Academy w Sztokholmie.

„Zakończyłem współpracę z Joakimem Nystrom oraz z Akademią Good To Great. Dziękuję w szczególności Trenerowi oraz wszystkim zaangażowanym w mój rozwój za przekazaną wiedzę i wyniki, które razem osiągnęliśmy. Do zobaczenia na Tourze!” – poinformował na Instagramie Kamil Majchrzak.

https://www.instagram.com/p/Cg9CcINAdLa/

Pochodzący z Piotrkowa Trybunalskiego tenisista pod okiem Szweda trenował od grudnia 2020 roku. Wcześniej przez ponad trzy lata trenerem 26-latka był m.in. Tomasz Iwański.

Joakim Nystrom w swojej karierze był sklasyfikowany najwyżej na siódmym miejscu. Ponadto pochodzący z miejscowości Skelleftea Szwed jest też mistrzem Wimbledonu w grze podwójnej z 1986 roku. Pod jego wodzą piotrkowianin na początku tego roku (w lutym) osiągnął najwyższą pozycję w swojej karierze, czyli 75. miejsce w rankingu ATP.

Póki co nie wiadomo na razie, kto zastąpi Joakima Nystroma na stanowisku trenera Polaka.

Kamila Witkowska

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Weronika Falkowska to tegoroczna podwójna mistrzyni Polski. Fot. Polski Związek Tenisowy

Weronika Falkowska. Lis na korcie

Lubię gotować. Specjalność zakładu? Makaron ryżowy z krewetkami, cukinia i suszonymi pomidorami – mówi Weronika Falkowska w rozmowie z Józefem Heroldem. Pierwszy telefon po wygranym