Jest kalendarz WTA i ATP na początek 2022 roku. Gdzie zagrają Polacy?

Turnieje AKRON WTA Finals 2021 w Guadalajarze oraz Nitto ATP Finals w Turynie zakończyły tenisowy sezon 2021 (Puchar Davisa nie należy do cyklu ATP Tour), a już znamy kalendarz turniejów na początek nowego sezonu 2022. Gdzie planują starty Polacy, w tym nasi najlepsi reprezentanci: Iga Świątek i Hubert Hurkacz? Tenisistka z Raszyna zagra jeszcze w tym roku w imprezie Africa Cares Tennis Challenge 2021 w Johannesburgu w RPA.

Co przed Australian Open 2022

Najważniejszą imprezą początku sezonu będzie oczywiście wielkoszlemowy turniej Australian Open 2022, który rozegrany zostanie w dniach 17-30 stycznia 2022 roku w Melbourne. Ponieważ zapadła już decyzja, że w turnieju będą mogli wystąpić wyłącznie tenisiści i tenisistki w pełni zaszczepieni będą oni mieli możliwość przybycia do Australii już pod koniec grudnia i wzięcia udziału w imprezach poprzedzających, zaczynających się na samym początku przyszłego roku. A będzie w czym wybrać.

W dniach 1-9 stycznia rozgrywany będzie turniej ATP Cup w Sydney. Prawo udziału w imprezie, dzięki wysokiej pozycji Huberta Hurkacza w rankingu ATP ma zagwarantowane również reprezentacja Polski. Nie jest jeszcze znany skład biało-czerwonych, ale nasi tenisiści raczej w turnieju wystąpią. Niemal w tym samym czasie odbywać się będą turnieje ATP i WTA w Adelajdzie (2-9 stycznia) oraz w Melbourne (3-9 stycznia).

Wiadomo już, że w pierwszym tygodniu 2022 roku w Adelajdzie zostanie rozegrany turniej WTA 500 oraz turniej ATP 250, natomiast w drugim tygodniu (9-15 stycznia) imprezy rangi WTA 250 oraz ATP 250. Bardzo możliwe, że tytułu w imprezie Adelaide International 2022 rangi WTA 500 tytułu bronić będzie Iga Świątek, która w lutym bieżącego roku pokonała w finale Szwajcarkę Belindę Bencić 6:2, 6:2.

W drugim tygodniu przyszłego roku (w dniach 9-15 stycznia) oprócz turniejów w Adelajdzie tenisistki i tenisiści będą mogli wystąpić w turniejach WTA 500 oraz ATP 250 w Sydney.

W tym czasie (10-14 stycznia) w stolicy stanu Wiktoria toczyć się już będą trzystopniowe kwalifikacje do Australian Open 2022. Rozważano wprawdzie możliwość przeprowadzenia kwalifikacji na Bliskim Wschodzie (tak było w roku 2021), ale skoro wszyscy muszą być zaszczepieni przeciw COVID-19, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kwalifikacje odbyły się w Melbourne.

Iga Świątek zagra w RPA

Tymczasem jeszcze w roku 2021 najlepsza obecnie polska tenisistka Iga Świątek, krótko przed Świętami Bożego Narodzenia (18-19 grudnia), weźmie udział w imprezie Africa Cares Tennis Challenge 2021 w Johannesburgu w RPA. Tenisistka z Raszyna ma rozegrać dwa mecze: najpierw w sobotę 18 grudnia z mistrzynią US Open 2017 Amerykanką Sloane Stephens, a dzień później, w niedzielę 19 grudnia, z Rumunką Simoną Halep.

Terminarz Africa Cares Tennis Challenge 2021 przedstawia się następująco:

sobota, 18 grudnia:

Iga Świątek – Sloane Stephens

Zoe Isabella Kurger/Dustin Brown – Martina Hingis/Khololwam Montsi

Venus Williams – Simona Halep

niedziela, 19 grudnia:

Venus Williams – Sloane Stephens

Iga Świątek – Simona Halep

Venus Williams/ Martina Hingis – Sloane Stephens/Zoe Kruger

Team A to: Venus Williams. Iga Świątek, Martina Hingis i Khololwam Montsi;
Team B to: Simona Halep, Sloane Stephens, Zoe Isabella Kurger, Dustin Brown

Krzysztof Maciejewski

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej

Caroline Wozniacki jedyny - jak na razie - tytuł wielkoszlemowy zdobyła podczas Australian Open 2018. Fot. Australin Open

„Dzikie karty” do Australian Open 2024

W dniach 14-28 stycznia w Melbourne rozgrywany będzie pierwszy w sezonie 2024 turniej wielkoszlemowy. Organizatorzy Australian Open 2024 przyznali już pierwsze „dzikie karty”. Jedną otrzymała