Nowości

Iga triumfuje w Rzymie. Światowe media pod wrażeniem

dnia

Terminator, Królowa Rzymu – tak światowe media określają niesamowity wyczyn 19-letniej Igi Świątek, po wygranej w turnieju WTA 1000 w stolicy Włoch.

W pojedynku o tytuł Polka zmierzyła się z Karoliną Pliskovą. Czeszka została rozgromiona w 46 minut, zdobywając zaledwie 13 punktów. Iga wygrała 6:0, 6:0. To dopiero 10 przypadek w ramach cyklu turniejów WTA, aby finał zakończył się takim rezultatem.

Podopieczna Piotra Sierzputowskiego od początku dominowała na korcie, a trzeba przypomnieć, że dzień wcześniej musiała rozegrać dwa mecze, gdyż ze względu na obfite opady deszczu piątkowe pojedynki zostały odwołane i przełożone.

Polka zarobiła w Rzymie 178 630 euro. Dzięki wygranej Iga Świątek w poniedziałek awansuje do TOP 10 rankingu WTA, na 10. miejsce. 

Nieco zaskakujący i nieco żartobliwy był pierwszy wpis Igi w mediach społecznościowych po triumfie na Foro Italico: – W końcu, mogę zjeść trochę tiramisu.

Błyskawicznie do słów tenisistki z Raszyna odniosła się federacja WTA, która zamieściła gratulacje dla Polki i zabawne wideo, które pokazuje naszą tenisistkę z pucharem za zwycięstwo w Rzymie z podpisem, że niestety wewnątrz nie znalazł się jej ulubiony deser.

Pod wielkim wrażeniem wygranej w Rzymie są także zagraniczne media. Francuskie „L’Equipe” napisała, że „Karolina Pliskova została rozerwana na strzępy. Iga okazała się “Terminatorem”, który był niewrażliwy na los swojej ofiary. Na profilu francuskiej gazety opublikowano grafikę, prezentującą wynik meczu z podpisem „Huragan”.

Z kolei hiszpańska „Marca” cytuje opinię Arantxy Sanchez Vicario, która podkreśliła, że aktualnie ze światowej czołówki to właśnie Iga najlepiej prezentuje się na kortach ceglanych.

Włoski portal Rai zaznaczył, że Świątek stała się „Królową Rzymu” po zwycięstwie nad Pliskovą. – Świątek to nowa królowa czerwonej gliny z Foro Italico. To pierwszy finał w historii Internazionali Open d’Italia, który zakończył się takim rezultatem.

Przypomnijmy, że Iga Świątek przed zwycięstwem w Rzymie miała już w dorobku triumf w ubiegłorocznej edycji wielkoszlemowego Franch Open, a niespełna trzy miesiące temu zdobyła tytuł w zawodach WTA w Adelajdzie. 

Fot. Internazionali Open d’Italia

Sugerowane artykuły

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *